Jak odśnieżać, żeby nie dostać mandatu?

2021-01-13 14:55 Kinga Baryga

​Za nami kolejny atak zimy w Łodzi. Policja apeluje do kierowców, aby przed wyjazdem dokładnie odśnieżali swoje pojazdy. Nasza reporterka Kinga Baryga postanowiła sprawdzić jak idzie ta praca.

Choć spadł śnieg i aura jest istnie bajkowa to mogą posypać się mandaty.Wielu łódzkich kierowców zapomina jak prawidłowo odśnieżyć samochód.Wszyscy robią to w pośpiechu i bardzo niedokładnie.Pan Darek jak sam przyznaje wiedzę teoretyczną ma, gorzej jednak wdrożyć to w życie.

- Wiem, że najważniejszy jest dach, trzeba go dobrze odśnieżyć, żeby nie utrudniał widoczności innym kierowcom. Wiadomo jak to jest, rano się spieszymy i robimy to niedokładnie więc nie zawsze znana teoria łączy się z praktyką.

-Apelujemy i upominamy łódzkich kierowców, żeby jeździli ostrożnie i rozważnie. Spotkaliśmy się z tym, że łodzianie odgarniają śnieg tylko z szyb, to tzw. sposób "na czołgistę". Przypominamy, że takie niedokładne odśnieżanie samochodu grozi mandatem o wysokości 500 złotych -  mówi Marzanna Boratyńska - rzecznik prasowy Wydziału Ruchu Drogowego w Łodzi.

Synoptycy zapowiadają, że to nie koniec opadów. Śnieg pojawi się jeszcze dzisiaj i jutro.