Przystań Arturówek

i

Autor: nwolniewicz Przystań w Arturówku

Jak łodzianie spędzają wakacje w mieście?

2021-07-13 18:25

W wakacje w Łodzi nie można się nudzić! W słoneczny dzień można wybrać się do Arturówka, który cieszy się dużym powodzeniem. Co łodzianie najbardziej lubią w tym obiekcie rekreacyjno wypoczynkowym?

- Najbardziej lubimy spędzać czas w Arturówku! Tutaj można pospacerować, popływać na rowerkach wodnych, skorzystać z parku linowego lub pokąpać się w stawie. Chyba, że jest skwar to jedziemy na Anilanę, tam można się pokąpać i poopalać - mówią łodzianie.

MOSIR Łódź także przygotował ciekawą ofertę dla łodzian.

W tym roku MOSiR Łódź postawił na nowości w ofercie letniej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuk walki Np. enigmatycznie brzmiąca nazwa Chanbara, czyli bezpieczny trening walk z mieczem piankowym, tzw. nowoczesne kendo, to aktywność, która na pewno spodoba się grupom rodzinnym. Ponadto na liście nowości pojawiła się samoobrona ogólna oraz samoobrona dla kobiet z asystą psychologa z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Hitem jednak tego lata może okazać się gimnastyka w wodzie z elementami sztuk walki na pływalni Wodny Raj prowadzona przez doświadczonego instruktora sztuk walki. Ta sama osoba poprowadzi zajęcia z Aikido, a także z Ving Tsun czyli jednej z odmian tradycyjnego Kung Fu, mającej korzenie bezpośrednio w Klasztorze Shaolin. Ving Tsun to kompletna koncepcja samoobrony w bliskim dystansie. System ten wyróżnia prostota oraz jednoczesność obrony i ataku.

Oferta letnia MOSiR Łódź obejmuje nie tylko aktywności w obiektach typu hale czy pływalnie. Dla dorosłych czekają zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez instruktorów MOSiR Łódź polegające na ćwiczeniach ogólno usprawniających

w miejscu z własnym ciężarem ciała, na matach, z gumami oporowymi, piłkami itp. Ponadto fani Nordic Walking będą mogli pochodzić z kijkami z Maćkiem Traczem

i podziwiać piękno naszych parków. Ten sam instruktor pokaże jak ćwiczyć na siłowni plenerowej na Stawach Stefańskiego, zapraszając chętnych do wspólnej zabawy. Ten typ zajęć jest skierowany szczególnie dla osób pracujących, gdyż odbywają się one po południu.

MOSiR Łódź zaprasza także na zajęcia organizowane z innymi podmiotami, które dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W hali przy ul. Skorupki będzie można wziąć udział w zajęciach z kendo prowadzonych przez UKS Kendo, a najmłodsi nauczą się budowy samolotów w modelarni Aeroklubu Łódzkiego podczas warsztatów Szkoła Małego Lotnictwa.

Wszystkie informacje dotyczące zapisów na zajęcia, ich harmonogram oraz dostępność obiektów MOSiR Łódź znajduje się na stronie www.mosir.lodz.pl.

- Drodzy Łodzianie, zapraszam Was do skorzystania z oferty letniej MOSiR Łódź. Pływalnie, obiekty rekreacyjne, hale sportowe, rolkowisko, do tego zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych - jak widać sposobów na spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny jest bardzo dużo. Ponieważ nasze obiekty rozsiane są w całej Łodzi,

z pewnością każdy mieszkaniec będzie mógł bez problemu udać się

w dogodne dla siebie miejsce i skorzystać z wybranej atrakcji, aktywności i cieszyć tą piękną letnią aurą. Serdecznie zapraszam! – Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE