Jak efektywnie w systemie online przygotować się do matury z matematyki? Cykl szkoleń proponuje EC1

2020-11-20 17:47 GM
jak uczyć się matematyki
Autor: Pixabay.com

Łódzkie Centrum Nauki i Techniki EC1 przygotowało pięć lekcji online, podczas których maturzyści opanują techniki nauki na odległość. Zajęcia poprowadzą doświadczeni pedagodzy, byli pracownicy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Lekcje online wymagają od ucznia samodyscypliny i szczególnej koncentracji. Zwłaszcza zajęcia z matematyki są dużym wyzwaniem. Stąd propozycja kursów o technice nauki. Jak mówi Michał Kędzierski z EC1, przy rozwiązywaniu zadań maturalnych ważne jest też psychiczne nastawienie. - Ważne, by nie uczyć się tylko dla stopni czy punktów, by zrozumieć materiał, a nie wkuwać na pamięć.

To będą przede wszystkim wskazówki o technikach uczenia się i właściwym nastawieniu do egzaminu, nie zaś rozwiązywanie konkretnych zadań. Wśród tematów znajdą się następujące zagadnienia: - Jak się skupiać (i rozpraszać) podczas nauki. Zadania geometryczne - Jak redagować zadania, żeby nie zdenerwować egzaminatora. Zadania algebraiczne.- Jak dbać o mózg, żeby on zadbał o nasz wynik. Zadania zamknięte.- Jak używać kalkulatora, żeby lepiej wyciągać wnioski. Zadania o ciągach.- Czym jest uczenie się i jak się nie pomylić. Zadania na dowodzenie.

Start w poniedziałek (23 listopada) o godz. 16. Szczegóły są na stronie Centrum Nauki i Techniki EC1.