Cmentarz

i

Autor: ANETA ZUREK / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Wszystkich Świętych w Łodzi. Jak dojechać na cmentarze 1 listopada? Podpowiadamy! ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

2021-10-30 7:31

Wszystkich Świętych coraz bliżej. Tłumy łodzian wybiorą się na cmentarze, by zapalić świeczkę na grobach bliskich. Dla zachowania bezpieczeństwa i ułatwieniu dojazdów wprowadzone zostaną zmiany w organizacji przy łódzkich cmentarzach w okresie Wszystkich Świętych. Jak dojechać na cmentarze w Łodzi? Sprawdziliśmy.

Cmentarze w Łodzi. Jak dojechać?

Zmiany w ruchu przy cmentarzach obowiązywać będą od niedzieli 31 października do końca dnia 1 listopada. Natomiast przy cmentarzach na Dołach, Zarzewie i Szczecińskiej zmiany funkcjonować będą od godz. 14:00 w sobotę 30 października do końca dnia 2 listopada.

Jak dojechać na Cmentarz Stary przy ul. Ogrodowej

Trwa remont ul. Kasprzaka która zamknięta jest dla ruchu pomiędzy Srebrzyńską, a Drewnowską. W związku z tym ruch przeniesie się na al. Włókniarzy po której poprowadzony jest również objazd dla autobusów. Ponadto jak co roku ciąg ulic Srebrzyńska, Ogrodowa i Cmentarna będzie jednokierunkowy od Srebrzyńskiej do Legionów. Zamknięta dla ruchu będzie ul. Ogrodowa od Cmentarnej do Karskiego. Również zamknięta z racji budowy tunelu średnicowego jest ul. Ogrodowa za skrzyżowaniem z ul. Karskiego. Objazd tego odcinka poprowadzony jest przez teren Manufaktury.

Jak dojechać na cmentarz Doły?

Zamknięta dla ruchu będzie ul. Smutna od al. Palki do ul. Doły, oraz Telefoniczna od al. Palki do ul. Tamka. Jednokierunkowy ruch pojawi się na ulicach Matejki, Druckiego Lubeckiego, oraz Tamka, aby umożliwić parkowanie. Ruch odbywać się będzie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Od Pomorskiej przez Matejki, Druckiego Lubeckiego i Tamka ponownie do Pomorskiej.

Cmentarz Zarzew - jak dojechać?

Zamknięta będzie ul. Lodowa od Andrzejewskiej do Przybyszewskiego. Z ul. Lodowej ruch zostanie skierowany w ul. Andrzejewskiej do ul. Puszkina.

Cmentarz Szczecińska

Ulica Szczecińska od św. Teresy od dzieciątka Jezus do Sianokosy będzie jednokierunkowa w stronę Zgierza. Ponadto przy cmentarzu, ulice Hodowlana, Żyzna i Konopna będą jednokierunkowe, a ruch odbywać się będzie odwrotnie do wskazówek zegara z Szczecińskiej w Hodowlaną, a następnie Żyzną do Konopnej, którą wrócimy do Szczecińskiej.

Jak dojechać na cmentarz Mania?

Jak co roku ulice Borowa, Siewna, Biegunowa i Srebrzyńska będą tworzyć jednokierunkowy układ ulic wokół cmentarza. Od centrum jedziemy Borową i Siewną, a wracamy przez Biegunową i Srebrzyńską. Również Wieczność będzie jednokierunkowa w stronę ul. Siewnej. Ponadto zamknięta dla ruchu będzie ul. Solec przy bramie cmentarza pomiędzy ul. Wieczność, a ul. Mania.

Cmentarz przy ul. Rzgowskiej

Tutaj najważniejsza zmiana to brak skrętu w lewo ze Rzgowskiej od centrum w Chóralną, która podczas Wszystkich Świętych będzie jednokierunkowa w stronę osiedla, podobnie jak stara ul. Rzgowska, którą pojedziemy tylko w stronę Kurczaków. Jednokierunkowa będzie również ul. Komorniki, którą pojedziemy tylko w kierunku ul. Sternfelda.

Cmentarz Kurczaki - jak dojechać?

Ulica Kurczaki od Rzgowskiej do Ogniskowej zostanie zamknięta dla ruchu. Przejazd ul. Sternfelda będzie możliwy tylko na wprost przez skrzyżowanie z ul. Kurczaki. Ponadto ul. Ideowa będzie jednokierunkowa do Rolniczej, a ul. Konopnickiej jednokierunkowa w stronę ul. Kurczaki.

Jak dojechać na cmentarz Radogoszcz?

Ulice Sowińskiego od Zgierskiej do Świetlanej, oraz Świetlana od Sowińskiego do Sasanek będą drogami jednokierunkowymi. Pojawią się również nakazy skrętu w prawo dla wyjeżdzających z ul. Kruszynowej, Dereniowej i parkingu u zbiegu Liściastej i Zgierskiej.

Cmentarz przy ul. Sopockiej

Tutaj zmiany pojawią się jak co roku na ul. Ewangelickiej i Sopockiej, które będą jednokierunkowe od Pabianickiej do Odrzańskiej.

Cmentarz na Rudzie Pabianickiej

Zamknięte zostaną drogi przy cmentarzu, ulica Konna od Poziomej do Mierzejowej oraz Mierzejowa od Pogorzel do Konnej. Odcinek ul. Konnej pomiędzy Poziomą, a Bosmańską będzie dostępny tylko dla wyjeżdzających z parkingu na ul. Poziomej. Przejazd możliwy będzie w kierunku ul. Farnej. Również ul. Pogorzel stanie się jednokierunkowa w stronę ul. Tczewskiej do Wędkarskiej. Ze względu na kursowanie od tego roku autobusów po ul. Mierzejowej i zmianie ich trasy na Wszystkich Świętych, ul. Kuźnicka stanie się jednokierunkowa na południe, Ciechocińska na północ, a ul. Rozewie w kierunku ul. Tczewskiej.

Cmentarz Zakładowa

Na zakręcie z ul. Zakładowej w ul. Książąt Polskich pojawi się wygrodzenie, aby nie przejeżdżać na wprost na cmentarz jadąc od Olechowa oraz aby nie wyjeżdżać z cmentarza w lewo. Ułatwi to wyjazdy i nie spowoduje utrudnień na skrzyżowaniu.

Cmentarz Łagiewniki

Ulica Godlewskiego przy cmentarzu będzie jednokierunkowa w stronę Łodzi.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

SuperNova LIVE: Pierwsze wideo z koncertu Ani Wyszkoni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE