Jak chronić rośliny przed zmieniającym się klmatem?

i

Autor: Politechnika Łódzka Bartosz Sekuła

Jak chronić rośliny przed zmieniającym się klmatem?

2022-08-29 14:48

Dr inż. Bartosz Sekuła z Politechniki Łódzkiej pracuje nad nowoczesnym środkiem ochrony roślin, który jest przyjazny środowisku. Narodowe Centrum Nauki przekazało badaczowi dwa miliony złotych na realizację projektu.

- Ze względu na to że bardzo szybko zmienia się klimat, potrzebne są środki które będą chroniły uprawy i wspomagały je - wyjaśnia Bartosz Sekuła, naukowiec z Politechniki Łódzkiej.

Jak wyglądają takie badania?

- Staram się poznać podstawowe szlaki metaboliczne w organizmach roślinnych.W momencie w którym uda mi się te mechanizmy poznać, jestem w stanie jestem w stanie opracować metody by dowolnie wspomagać dany proces lub hamować.

Czy to może być rewolucyjne odkrycie?

- Mam taką nadzieję. Prace są jeszcze na dość wczesnym etapie, na pewno rozwój tego przedsięwzięcia może być zależny od innych zespołów, które będą miały dostęp do badań.

Naukowiec rozpoczął swoje badania kilka lat temu będąc na stażu w Stanach Zjednoczonych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE