Ismena

i

Autor: DKMS

Ismena szuka dawcy szpiku! Łodzianie mogą pomóc już 25 lutego w Manufakturze

2023-02-24 13:35

Ismena od lat mieszka wspólnie z siostrą w Łodzi. To tu studiowała, a następnie rozpoczęła pracę w kawiarni. Nic nie zwiastowało tragedii. Niestety, jakiś czas temu okazało się, że dziewczyna choruje na ostrą białaczkę szpikową. By móc wyzdrowieć, potrzebny jest dawca.

Ismena choruje na ostrą białaczkę szpikową. Cały czas przyjmuje chemię

Pierwsze dolegliwości Ismeny, która wraz z siostrą Irminą od lat mieszka w Łodzi, zaczęły się w październiku 2022 roku, kiedy zmagała się z ogromnym bólem pleców. Po czasie w końcu trafiła na oddział hematologii, gdzie usłyszała druzgoczącą diagnozę- ostra białaczka szpikowa. 

Od tego czasu kobieta spędza czas w szpitalu, przyjmując kolejne dawki chemii.  Jednak to nie jest wystarczające. Aby móc wyzdrowieć, niezbędny jest przeszczep szpiku.

Ismena szuka bliźniaka dla siebie i innych chorych. Jak zostać dawcą?

Potencjalnym Dawcą Szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i, co istotne, być świadomym swojego zobowiązania.

By przejść proces rejestracji, musimy odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, w tym m.in. czy mieszkamy na stałe w Polsce, podać datę urodzenia i stan zdrowia, wzrost i wagę. Po zatwierdzeniu, podajemy swój adres, na który otrzymamy pakiet rejestracyjny.

W pakiecie znajdziemy formularz oraz próbkę do wymazu śliny z wewnętrznej strony policzka. Całość należy odeślij całość do DKMS. Z przesłanej próbki wykonywana jest typizacja antygenów zgodności tkankowej. Wyniki wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy Dawców. Cały proces trwa ok. 2-3 miesiące.

Manufaktura wspiera DKMS. 25 lutego Dzień Dawcy Szpiku

Pomóc można będzie również w sobotę 25 lutego 2023 roku w Manufakturze. To tutaj, w godzinach od 10:00 do 20:00 odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku dla Ismeny. Na miejscu będzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące oddawania szpiku czy zarejestrować się.

ismena

i

Autor: DKMS

Centrum Wsparcia i Rozwoju Społecznego w budynku dawnej szkoły. Jak idą prace przy Pogonowskiego?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE