pracownik

i

Autor: Pexels

Inflacja w Europie. W tych krajach wciąż szukają pracowników

2023-02-16 13:47

W całej europie ceny drożeją, a zdaniem ekspertów szczyt nastąpi jeszcze w tym roku. Najbardziej mają ucierpieć gospodarki: Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Węgier czy Polski. Jednak są takie kraje, w których wciąż jest popyt na pracowników. Gdzie najłatwiej znajdziemy pracę?

Inflacja w Europie. Gdzie problem jest największy?

Biorąc pod uwagę dużą inflację w Polsce oraz wciąż rosnące koszty utrzymania, wielu rodaków decyduje się wyjechać z kraju i podjąć się pracy za granicą. Warto jednak dobrze przemyśleć swoją destynację. Bowiem w wielu państwach, podobnie jak u nas,  ucierpią gospodarki takich krajów jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy i Węgry. Wzrost gospodarczy zwolni również w Niemczech czy Szwecji.

Gdzie w Europie najlepiej szukać pracy?

Eksperci z europa.jobs twierdzą, że na rynku pracy w Europie czeka stagnacja związana ze stopą bezrobocia, która w ciągu najbliższych lat najprawdopodobniej pozostanie bez zmian lub jedynie minimalnie wzrośnie.

Szwecja, Norwegia, Dania to jedne z najstabilniejszych gospodarek nie tylko w Europie, ale i na świecie. Dlatego też wiele osób chce tam nie tylko zarabiać, ale również mieszkać.

Jeśli chodzi o sytuację w Niemczech inflacja wyniosła 8,7 procent, wszystko wskazuje na to, że zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych nie ulegnie tu zmianie.  Podobnie sytuacja wygląda we Francji, gdzie w wielu firmach brakuje wykwalifikowanej kadry. Obcokrajowcy mają więc szansę na znalezienie pracy.

Również w Holandii nie zmieniło się zapotrzebowanie na pracowników, które wciąż jest na tak samo wysokim poziomie jak przed kryzysem gospodarczym. 

Nowi mieszkańcy łódzkiego orientarium. Na świat przyszły cztery wyderki