pracownik

i

Autor: Pexels

Inflacja w Europie. W tych krajach wciąż szukają pracowników

2023-02-16 13:47

W całej europie ceny drożeją, a zdaniem ekspertów szczyt nastąpi jeszcze w tym roku. Najbardziej mają ucierpieć gospodarki: Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Węgier czy Polski. Jednak są takie kraje, w których wciąż jest popyt na pracowników. Gdzie najłatwiej znajdziemy pracę?

Inflacja w Europie. Gdzie problem jest największy?

Biorąc pod uwagę dużą inflację w Polsce oraz wciąż rosnące koszty utrzymania, wielu rodaków decyduje się wyjechać z kraju i podjąć się pracy za granicą. Warto jednak dobrze przemyśleć swoją destynację. Bowiem w wielu państwach, podobnie jak u nas,  ucierpią gospodarki takich krajów jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy i Węgry. Wzrost gospodarczy zwolni również w Niemczech czy Szwecji.

Gdzie w Europie najlepiej szukać pracy?

Eksperci z europa.jobs twierdzą, że na rynku pracy w Europie czeka stagnacja związana ze stopą bezrobocia, która w ciągu najbliższych lat najprawdopodobniej pozostanie bez zmian lub jedynie minimalnie wzrośnie.

Szwecja, Norwegia, Dania to jedne z najstabilniejszych gospodarek nie tylko w Europie, ale i na świecie. Dlatego też wiele osób chce tam nie tylko zarabiać, ale również mieszkać.

Jeśli chodzi o sytuację w Niemczech inflacja wyniosła 8,7 procent, wszystko wskazuje na to, że zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych nie ulegnie tu zmianie.  Podobnie sytuacja wygląda we Francji, gdzie w wielu firmach brakuje wykwalifikowanej kadry. Obcokrajowcy mają więc szansę na znalezienie pracy.

Również w Holandii nie zmieniło się zapotrzebowanie na pracowników, które wciąż jest na tak samo wysokim poziomie jak przed kryzysem gospodarczym. 

Nowi mieszkańcy łódzkiego orientarium. Na świat przyszły cztery wyderki

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE