lekkoatletyka

i

Autor: Pixabay.com

Orlen Cup. Gwiazdy igrzysk olimpijskich z Tokio na mityngu w Łodzi

2022-01-20 15:31

Czołowych lekkoatletów świata zobaczymy w lutym na mityngu Orlen Cup. Gwiazdą będzie reprezentant Włoch Lamont Marcel Jacobs, złoty medalista z Tokio na 100 metrów. Kto przyjedzie?

Do Łodzi, oprócz Jacobsa, przyjedzie także znakomita sprinterka Megan Tapper (Jamajka), która w Tokio wywalczyła brązowy medal na 100 metrów. W Łodzi, wśród wielkich gwiazd, pokażą się także amerykański sprinter Michael Rodgers, czy mistrz olimpijski z Rio de Janeiro w skoku o tyczce Thiago Braz, który powalczy z Piotrem Liskiem i Pawłem Wojciechowskim.

– Staramy się jeszcze o dwóch finalistów olimpijskich, więc szykuje nam się fantastyczne widowisko – zapewnia Sebastian Chmara z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W Atlas Arenie wystartują także m.in. halowy mistrz Europy z Torunia w pchnięciu kulą Czech Tomas Stanek i srebrny medalista z Rio na 110 metrów przez płotki Hiszpan Orlando Ortega. Z kolei wśród polskich lekkoatletów w Łodzi wystąpią m.in. kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki, sprinterka Ewa Swoboda i płotkarz Damian Czykier.

W mityngu zobaczymy ok. 60. sportowców. Zawody odbędą się w łódzkiej Atlas Arenie 11 lutego. Wciąż nie wiadomo, czy z udziałem kibiców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE