Grożny pożar w  miejscowości Teodory koło Łasku  w województwie łódzkim

i

Autor: mat.Straż Pożarna

Pożar składowiska odpadów w miejscowości Teodory koło Łasku! Groźny pożar w Łódzkiem! AKTUALIZACJA

2021-06-16 7:26

Pożar składowiska odpadów koło Łodzi! Strażacy przez wiele godzin walczyli z ogniem, który wybuchł na terenie firmy zajmującej się z gromadzeniem i przetwarzaniem odpadów. Przy gaszeniu ognia pracowało przeszło stu strażaków! Co znajdowało się na składowisku? Jak wyglądała walka z pożarem? O tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule.

Strażacy zostali wezwani na miejsce przed godziną 15.30

- Płonąca hałda składa się głównie z odpadów z tworzyw sztucznych. W tej chwili powierzchnia pożaru to jest około 600 m2. Na miejscu pracuje 13 zastępów straży pożarnej. Nikt nie jest ranny. Sytuacja pożarowa nie jest opanowana - mówił nam we wtorek po południu mł. bryg. Jędrzej Pawlak, oficer prasowy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Ogień na składowisku odpadów tworzyw sztucznych w zakładzie utylizacji TWK-ZAG w Woli Łaskiej w pow. łaskim wybuchł we wtorek ok. godz. 15.30. 

- Z ogniem na miejscu walczyło 105 strażaków z 33 zastępów. Udało im się opanować sytuację pożarową. Źródło ognia zostało zlokalizowane. Obecnie trwa dogaszanie pożaru – poinformował rzecznik prasowy rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak . 

Akcja dogaszania może potrwać jeszcze kilka godzin.

Płonęły głównie zgromadzone na składowisku tworzywa sztuczne - polietylen i polipropylen. To m.in. folie oraz inne plastikowe elementy. W związku z tym pożar spowodował duże zadymienie, jednak zdaniem strażaków nie zagrażało ono bezpieczeństwu mieszkańców, ponieważ dym unosił się w kierunku lasu.

 W pożarze nikt nie został poszkodowany. Nie są jeszcze znane przyczyny wybuchu ognia.

Raport z anteny 15.06, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE