Fundacja Krwinka na oddziale onkologicznym!

i

Autor: materiały prasowe

Walentynki z Krwinką. Fundacja z Łodzi obdarowała dzieci z oddziału onkologicznego!

2022-02-15 15:42

W Walentynki Fundacja „Krwinka” wyruszyła z prezentami dla dzielnych pacjentów leczonych na oddziałach onkohematologii w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii przy ul. Spornej. Serca małych bohaterów wypełniły się radością, a twarze rozpromieniły uśmiechami, które są bezcenne w codziennej walce z chorobą.

Każdego dnia na poprawę samopoczucia dzieci przebywających w szpitalu wpływają życzliwe gesty, serdeczne rozmowy, kreatywne zabawy i drobne podarunki. Fundacja „Krwinka” stara się, żeby podopieczni, mimo trudności, z jakimi mierzą się na co dzień, poczuli się zauważeni i zrozumiani.

Dzień Świętego Walentego głównie kojarzy się z miłością par. Jednak jak co roku była to doskonała okazja, by pokazać wytrwałym wojownikom, poprzez wręczenie im wyjątkowych prezentów, że są ważni i kochani. Mali pacjenci mogli oderwać się od rutynowych czynności i poczuć atmosferę Walentynek.

— Oprócz działań Fundacji związanych m.in. z refundacją leków, wsparciem psychologicznym oraz pedagogicznym chorych i ich rodzin, zakupem sprzętu medycznego czy organizacją turnusów, dużą wagę przywiązujemy do codziennego kontaktu z dziećmi. Dzięki temu dostrzegamy pozytywną zmianę ich nastrojów, a w konsekwencji nierzadko poprawę leczenia. Mamy otwarte i przepełnione miłością serca, dlatego wspólnie świętowaliśmy 14. dzień lutego — podkreśla Elżbieta Budny, prezes Fundacji „Krwinka”.

W paczkach znalazły się m.in. pluszowe serca, kosmetyki, artykuły szkolne, biżuteria, słodycze. Obdarowanie dzieci upominkami nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie darczyńców.

— Dzięki darowiznom Fundacja może dbać o podopiecznych, wywołując uśmiech na ich twarzach w trudnym czasie choroby. Zbliża się okres składania zeznań podatkowych, a przekazanie 1% podatku Fundacji znacznie wspomoże leczenie dzieci chorych na raka. W tym szczególnym dniu pamiętajmy, że razem możemy więcej — dodaje Dominika Śliwińska, dyrektor Fundacji „Krwinka”.

Chcąc wesprzeć dzieci onkologicznie chore, wystarczy wpisać do rubryki formularza PIT numer KRS: 0000 165702. Wspierać Fundację można także przez cały rok — szczegóły na stronie internetowej www.krwinka.org.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Protest rolników w Łódzkiem