dzieci

i

Autor: Pixabay.com

Finansowanie niań dla łódzkich mam. Właśnie rusza projekt

2021-11-10 11:55

„Mama w pracy, niania w domu”. W Łodzi rusza projekt, dzięki któremu mamy mogą dostać pieniądze na wynajęcie niani dla swojego dziecka. Pociecha nie może mieć więcej niż 3 lata, a mama musi być aktywna zawodowo.

W projekcie może wziąć udział 45 mam sprawujących opiekę nad dzieckiem, które nie skończyło 3 lat. Wsparcie polegać będzie na refundacji części kosztów wynagrodzenia niani przez okres do 12 miesięcy. Rekrutacja mam do projektu ruszyła i potrwa do stycznia 2022 r.

Kto może starać się o dotację? Osoba, która zamieszkuje na terenie Łodzi, pracuje zawodowo, sprawuję opiekę nad dzieckiem lub dziećmi, które nie ukończyły 3 lat, drugi rodzic dziecka pracuje (oczywiście ten warunek nie dotyczy osób samotnie wychowujących dziecko, której dziecko nie chodzi do żłobka, klubu dziecięcego ani nie jest pod opieką opiekuna – wylicza Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu.

Do kryteriów premiujących osobę zgłaszającą się należy m.in.: samotne wychowywanie dziecka, niepełnosprawność, dochody poniżej minimum socjalnego. Mamy same podejmują decyzję o wyborze osoby do opieki nad dzieckiem według własnych oczekiwań i potrzeb, przy czym osoba ta musi być: pełnoletnia, nie może być to sam rodzic dziecka czy opiekun prawny malucha. Nianią może jednak zostać bliska rodzina, np. babcia dziecka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE