Kultura

Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS. W Monopolis odbył się wernisaż Andrzeja Pągowskiego

2023-03-27 12:29

W sobotę 25 marca w Monopolis odbył się wyjątkowy wernisaż. W ramach Festiwalu Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS, można było zobaczyć m.in. wystawę plakatów Andrzeja Pągowskiego "Szekspirowsko". Następnie odbyło się spotkanie z artystą. Nie zabrakło na nim również dyrektora artystycznego festiwalu, Andrzeja Seweryna.

Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS

W dniach od 24 do 27 marca 2023 roku odbył się w Łodzi Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS. To wspólna inicjatywa inwestora Monopolis i mecenasa sztuki Krzyztofa Witkowskiego

Przez trzy dni miłośnicy teatru obejrzeli osiem spektakli przygotowanych przez debiutantów i doświadczonych artystów. Ponadto, można było również wziąć udział w wielu spotkaniach autorskich czy wystawach.

Gala finałowa odbędzie się 27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru. To właśnie wtedy zostaną wręczone statuetki i nagrody finansowe przewidziane dla laureatów festiwalu. Wygrane przedstawienia poza nagrodą pieniężną, będą mogły również zostać wpisane do repertuaru Sceny Monopolis w następnym sezonie teatralnym.

Galę zakończy pokaz "Dzienników" Witolda Gombrowicza w mistrzowskim wykonaniu Andrzeja Seweryna.

Wernisaż Andrzeja Pągowskiego "Szekspirowsko"

W sobotę 25 marca o godzinie 18:00 w Monopolis odbył się wernisaż, podczas którego mogliśmy zobaczyć wyjątkowe plakaty Andrzeja Pągowskiego, autora około tysiąca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek.

Wystawa "Szekspirowsko" to plakaty, które artysta zrealizował do sztuk Williama Szekspira. W wydarzeniu wzięli udział również pozostali jurorzy festiwalu. To reżyserka i scenarzystka Dorota Kędzierzawska, dziennikarka Katarzyna Janowska, prezes Virako Krzysztof Witkowski, a także aktorzy Andrzej Seweryn i aktor Robert Więckiewicz.

Następnie, w Centrum Festiwalowym odbyło się spotkanie z artystą, które poprowadzili Kuba Michalski i Jan Jarmuż. Nie zabrakło ciekawych anegdot związanych z pracą artystyczną Andrzeja Pągowskiego.

Byliśmy na wystawie Vincenta van Gogha. Robi wrażenie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE