Festiwal Audioriver 2024. Nagła zmiana lokalizacji! Gdzie odbędzie się impreza?

i

Autor: Bartosz KRUPA/East News

Wydarzenia w Łodzi

Festiwal Audioriver 2024. Jest nowa lokalizacja! Gdzie odbędzie się impreza?

2024-04-12 15:15

Nagła zmiana planów! Do tej pory urzędnicy i organizatorzy festiwalu Audioriver zapewniali, że impreza odbędzie się na Zdrowiu. Jednak, już wiemy, że ta lokalizacja jest nieaktualna. Organizatorzy właśnie ogłosili, gdzie ostatecznie odbędzie się Audioriver.

Festiwal Audioriver nie odbędzie się w Parku na Zdrowiu - o takiej decyzji poinformowali organizatorzy i władze miasta. Po prawie dwóch miesiącach protestów mieszkańców postanowiono zmienić budzącą kontrowersję lokalizację.

Festiwal Audioriver 2024. Jest nowa lokalizacja!

Ostatnie wydarzenia związane z wyborem lokalizacji festiwalu to prawdziwy roller coaster. Protestujący przeciw organizacji wydarzeniu na Zdrowiu od początku mówili, że park jest zabytkowy, sąsiaduje z zoo, a Audioriver to największy w Polsce festiwal muzyki elektronicznej, który może zagrozić zieleni, dzikim zwierzętom i tym mieszkającym w orientarium. Dotychczas określano te argumenty jako niemerytoryczne. Jednak ostatecznie zmieniono plany i festiwal nie odbędzie się na Zdrowiu.

Organizatorzy ogłosili właśnie nową lokalizację. Audioriver odbędzie się na Łódzkich Błoniach. Wcześniej rozważano jeszcze dwie lokalizacje: Park Julianowski i Park Baden-Powella.

Tramwaje wracają na ul. Wojska Polskiego w Łodzi

Polonez dla Łodzi 2024