Dziś świętujemy światowy dzień leniwca!

2021-10-20 16:36
leniwiec
Autor: https://pixabay.com/pl

​Prawie cały dzień wiszą do góry nogami i raczej się nie przemęczają. W łódzkim ogrodzie zoologicznym mieszka para tych nieco ospałych zwierzaków.

Dziś obchodzimy światowy dzień leniwca!Z tej okazji w łódzkim ogrodzie zoologicznym przygotowano specjalne smakołyki dla pary tych zagrożonych wyginięciem zwierząt.

- Lenka i ​Chaparro bardzo się od siebie różnią, ale są zgodną parą — przekonuje Barbara Wicińska z zoo. - Lenka jest śmiała, a Chapparo lubi samotność — dodaje.

- Choć wydają się nieporadne, to doskonale radzą sobie z pozyskaniem pokarmu i przemieszczaniem się po gałęziach — przekonuje viceprezes zoo w Łodzi Tomasz Jóźwik.

Leniwce są roślinożercami.

– Ulubionym przysmakiem naszych podopiecznych są, przede wszystkim, świeże liście, między innymi klonu czy lipy, ale również marchew czy winogrono – dodaje Agnieszka Borowiecka.

Leniwcom zagraża wyginięcie spowodowane wycinaniem brazylijskich lasów równikowych.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE