Monopolis

i

Autor: mat. prasowe

Improwizowane bajki w Monopolis na Dzień Dziecka

2022-05-24 13:52

To dzieci wymyślają treść bajki, wybierają imiona i kostiumy dla bohaterów. Łódzki teatr Komedii Impro przygotował na dzień dziecka szczególne spektakle. Improwizowane bajki grane będą w języku polskim i ukraińskim.

Na początku spektaklu dzieci wymyślają, o czym ma być bajka, a potem wybierają imiona i kostiumy dla odtwórców głównych ról. Jeśli będą chciały, mogą zostać aktorami w stworzonej przez siebie historii. - U nas bajki wymyślają dzieci, każde z nich może zostać reżyserem lub scenografem - wyjaśnia Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Komedii Impro w Łodzi. - One wnikają w te historie, stają się różnymi postaciami, stają się częścią świata, który wymyśliły.

Jeżeli się okaże, że główny bohater trafia na jakąś bezkresną łąkę, to mogą być owadami mieszkającymi na tej łące lub żabkami - dodaje aktorka i impresario Teatru Komedii Impro Anna Modrzejewska. - Bardzo często jest tak, że bez nich ta nasza historia byłaby uboższa. Najważniejsze jest to, żeby dziecko wyszło zachwycone światem, które zobaczyło, zainspirowane tym światem, zainspirowane działaniem bohaterów.

Improwizowane bajki będzie można obejrzeć na scenie Monopolis 29 maja, 31 maja i 1 czerwca. Wszystkie spektakle rozpoczynają się o godz. 11.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE