mniej kursów MPK

i

Autor: MPK Łódź

Dużo zmian w kursowaniu łódzkich autobusów

2022-05-04 14:29

Wraz z początkiem maja przyszły duże zmiany dla pasażerów MPK. Na mieszkańców czekają nowe rozkłady jazdy, ale też nowe przystanki. Co nowego?

O zmianach poinformował nas Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

- Autobusy linii 97 wróciły na ulicę Podchorążych. Wariant kursujący do Aleksandrowa Łódzkiego jak i ten dojeżdżający na Niesięcin, z początkiem maja zaczął kursować po tej ulicy.

- Dwa nowe postoje pojawiły się na Bałutach. Żródłowa i Bulwary nad Łódką umożliwią dojście do Centrum dialogu oraz skrócą dystans pasażerów komunikacji miejskiej do zielonych terenów w parku Helenowa i parku Ocalałych.

- Para przystanków powstała na Boya Żeleńskiego przy Spornej. To ułatwi przesiadanie się podczas remontu Wojska Polskiego i skróci dystans części osiedla do komunikacji miejskiej.

- Miejsca do odpoczynku z początkiem maja zyskały większą częstotliwość autobusów. Linia 85 w każdą sobotę, niedzielę i święta będzie kursowała teraz co 20 minut, a do Łagiewnik gdzie dojedziemy autobusem linii 51 będą kursowały przegubowe autobusy, aby każdy mógł komfortowo dojechać do zielonych miejsc Łodzi.

- Zmienił się układ przystanków na dworcu Łódź Fabryczna. Autobusy odjeżdżające z jezdni po stronie Dworca Fabrycznego zabierą pasażerów na przystanku pierwszym od Alei Rodziny Scheiblerów, kolejne przystanki zlokalizowane przy przejściu dla pieszych służą jako techniczne dla postoju autobusów, a my wysiądziemy najbliżej wejścia do dworca od strony parku.

To wszystkie zmiany które są przewidziane w tym miesiącu.