Dużo zmian w kursowaniu łódzkich autobusów

2022-05-04 14:29
mniej kursów MPK
Autor: MPK Łódź

Wraz z początkiem maja przyszły duże zmiany dla pasażerów MPK. Na mieszkańców czekają nowe rozkłady jazdy, ale też nowe przystanki. Co nowego?

O zmianach poinformował nas Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

- Autobusy linii 97 wróciły na ulicę Podchorążych. Wariant kursujący do Aleksandrowa Łódzkiego jak i ten dojeżdżający na Niesięcin, z początkiem maja zaczął kursować po tej ulicy.

- Dwa nowe postoje pojawiły się na Bałutach. Żródłowa i Bulwary nad Łódką umożliwią dojście do Centrum dialogu oraz skrócą dystans pasażerów komunikacji miejskiej do zielonych terenów w parku Helenowa i parku Ocalałych.

- Para przystanków powstała na Boya Żeleńskiego przy Spornej. To ułatwi przesiadanie się podczas remontu Wojska Polskiego i skróci dystans części osiedla do komunikacji miejskiej.

- Miejsca do odpoczynku z początkiem maja zyskały większą częstotliwość autobusów. Linia 85 w każdą sobotę, niedzielę i święta będzie kursowała teraz co 20 minut, a do Łagiewnik gdzie dojedziemy autobusem linii 51 będą kursowały przegubowe autobusy, aby każdy mógł komfortowo dojechać do zielonych miejsc Łodzi.

- Zmienił się układ przystanków na dworcu Łódź Fabryczna. Autobusy odjeżdżające z jezdni po stronie Dworca Fabrycznego zabierą pasażerów na przystanku pierwszym od Alei Rodziny Scheiblerów, kolejne przystanki zlokalizowane przy przejściu dla pieszych służą jako techniczne dla postoju autobusów, a my wysiądziemy najbliżej wejścia do dworca od strony parku.

To wszystkie zmiany które są przewidziane w tym miesiącu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE