Problemy społeczne

Druga mobilna łaźnia dla bezdomnych w Łodzi. Sprawdziliśmy, jak wygląda!

2023-03-22 11:47

W Łodzi stanęła druga mobilna łaźnia dla osób w kryzysie bezdomności. Wygląda ona dokładnie tak samo jak łaźnia znajdująca się przy ulicy Piłsudskiego. Składa się z dwóch kontenerów: w pierwszym znajduje się m.in. toaleta i prysznic, w drugim natomiast można skorzystać z pralki czy artykułów chemicznych.

Druga mobilna łaźnia w mieście. Gdzie się znajduje?

W Łodzi, tuż obok Domu Opieki Społecznej, przy ulicy Złotniczej 10 na Bałutach, stanęła właśnie druga, miejska „Mobilna łaźnia dla łodzian w kryzysie bezdomności”. Uruchomiona została we wtorek 21 marca. Osoby bezdomne mogą zupełnie bezpłatnie skorzystać z łaźni, która podzielona jest na dwa kontenery. W pierwszym znajdują się prysznice, umywalka, toaleta, lustro i suszarka do włosów. Drugi kontener to z kolei część pralnicza z poczekalnią, pralką, suszarką do ubrań i magazynem z ubraniami, ręcznikami oraz artykułami higienicznymi i chemicznymi.

Łaźnia przy Złotniczej. Godziny otwarcia

Łaźnia na Bałutach otwarta jest od poniedziałku do soboty, od godziny 13:00 do 20:00. Godziny otwarcia są inne niż w przypadku łaźni przy al. Piłsudskiego, która czynna jest od poniedziałku do soboty, od 8:00 do 15:00. Wszystko dlatego, by zapewnić jak największą dostępność dla wszystkich zainteresowanych.

Te miasta w Łódzkiem są najbiedniejsze. Lepiej tu nie mieszkać