Drogowcy wchodzą na łódzkie osiedla. Rusza przebudowa ul. Gajcego!

2020-07-30 14:55 Ela Piotrowska
Rusza przebudowa Gajcego
Autor: Ela Piotrowska

Remont rozpocznie się w sobotę 1 sierpnia. Prace obejmują odcinek ul. Gajcego od Rokicińskiej do Zakładowej.

Podczas remontu zostaną przebudowane zniszczone chodniki i zostanie wymieniona nierówna nawierzchnia jezdni. Powstaną małe zieleńce na których zostanie nasadzonych kilkaset róż i 86 pnącz winobluszczu. Zaniedbany teren po dawnej krańcówce autobusowej przy ul. Przylesie będzie zazieleniony. Zaplanowano nowe oświetlenie i wyremontowane zostaną przystanki autobusowe. Wszystkie chodniki i przystanki autobusowe będą dostępne dla osób niepełnosprawnych. Zostanie też wybudowany kanał deszczowy i odwodnienie drogi oraz powstanie zbiornik retencyjno-rozsączający.

Rusza przebudowa Gajcego
Autor: Ela Piotrowska

- Po przebudowie ul. Rokicińskiej, bierzemy się za drugi najważniejszy dojazd na Andrzejów, czyli ul. Gajcego. – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. W Andrzejowie przebudowana zostanie też ul. Szeherezady, a Zarząd Dróg i Transportu jeszcze w tym roku wyremontuje dalszy odcinek ul. Gajcego między przejazdami kolejowymi, oraz ul. Taborową na zachód od Gajcego. - Chcemy wyremontować wszystkie główne ulice w Andrzejowie - mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ. Do tej pory przebudowano tu 15 dróg gruntowych, które zyskały kanalizację i nową utwardzoną nawierzchnię z kostki lub asfaltu, oraz ul. Rokicińską i Taborową przy granicy z Andrespolem.

Rusza przebudowa Gajcego
Autor: mat.UMŁ

Podczas przebudowy ul. Gajcego ulica będzie zamknięta dla ruchu od Zakładowej do Rokicińskiej. Możliwe będą tylko wjazdy docelowe. Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 82A, 82B i N5B. Linia 82A będzie dojeżdżać do dawnej pętli u zbiegu ul. Zakładowej i Gajcego gdzie skończy trasę, a linia 82B i N5B pojedzie przez Józefiaka i Rokicińską do Gajcego gdzie wróci na swoją trasę w kierunku Andrespola. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.
Koszt przebudowy ul. Gajcego to 2,8 mln zł.