Milion złotych dla działkowców w Łódzkiem

i

Autor: pixabay.com

Łódzkie

Dotacje na zakup sadzonek drzew i kwiatów. Milion złotych dla działkowców w Łódzkiem

2023-03-27 13:08

Stowarzyszenia ogrodowe prowadzące rodzinne ogrody działkowe w woj. łódzkim będą mogły otrzymać dotacje na zakup sadzonek drzew i kwiatów lub modernizację alejek ogrodowych. Aby uzyskać dotację, nie jest potrzebny wkład własny. Do rozdysponowania jest milion złotych.

Samorząd województwa łódzkiego przeznaczy milion złotych dotacji dla stowarzyszeń ogrodowych prowadzących rodzinne ogrody działkowe. Pieniądze będzie można przeznaczyć na zakup sadzonek drzew i kwiatów, a także na budowę lub modernizację alejek ogrodowych. Dotację można uzyskać również na renowację stawów i oczek wodnych oraz modernizację studni głębinowych i systemów deszczowych służących do nawadniania - za pieniądze z dofinansowania można będzie kupić urządzenia elektrotechniczne, m.in. pompy i systemy zbierające i magazynujące wodę deszczową.

Wnioski mogą składać stowarzyszenia ogrodowe prowadzące rodzinne ogrody działkowe w województwie łódzkim. Aby otrzymać dotację, inwestycja musi dotyczyć części wspólnej i ogólnodostępnej dla każdego działkowca. Na jeden projekt można pozyskać maksymalnie 30 tys. zł. Nie jest przy tym potrzebny wkład własny.

Wniosek i regulamin programu można pobrać ze strony internetowej urzędu. Wnioski można składać do 12 kwietnia w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego lub przesyłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Al. Piłsudskiego 12, 90-051 Łódź.

Dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych to kolejna odsłona programu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi „Łódzkie Ogrodem Polski”.

- Robimy wszystko, by uczynić nasz region województwem ogrodów. Sprawić, by był jeszcze piękniejszy niż jest. Chciałbym, żebyśmy zaczęli postrzegać Łódzkie jako ogród Polski – mówi marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber. - Teraz chcemy wesprzeć stowarzyszenia prowadzące rodzinne ogrody działkowe. Mamy na to milion złotych. Liczymy, że ogródki działkowe, dzięki tym środkom, zazielenią się, rozkwitną i wypięknieją.

W województwie łódzkim jest 300 ogródków działkowych zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców. W samej tylko Łodzi jest 99 takich ogródków. O dotacje mogą jednak ubiegać się też ROD-y niezrzeszone w PZD, a będące członkami innych stowarzyszeń.

Kiermasz wielkanocny. Podkarpaccy twórcy pokazali cuda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE