Doktorant z Uniwersytetu Łódzkiego odebrał klucze od Prezydent Hanny Zdanowskiej do nowego mieszkania

2020-05-27 16:11
Przekazanie kluczy
Autor: Kinga Baryga

​​Najzdolniejszy doktorant z Uniwersytetu Łódzkiego za swoje zasługi dostał mieszkanie od Urzędu Miasta.. Przemysław Ciborek wraz z rodziną zamieszka w zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Więckowskiego 4.

Doktorant na Uniwersytecie Łódzkim odebrał z rąk Prezydent Miasta Łodzi - Hanny Zdanowskiej klucze do 70-metrowego mieszkania. Student zasłużył się dla Łodzi. Zorganizował największą w Europie letnią szkołę dla studentów z Chin.

- Pan Przemysław z daleka do nas nie przybył, bo z Lutomierska, ale jak już ruszył
w świat to aż do Chin. Dziś doktorant na Wydziale Studiów Międzynarodowych
i Politologicznych UŁ, o specjalności orientalnej, ze stypendium dla najlepszych doktorantów. Był w Chinach, i na wymianie kulturalnej na Tajwanie.  Zorganizował też największą w Europie letnią szkołę dla studentów z Chin.  Ale co najważniejsze, szczęśliwy mąż i ojciec – żona Małgorzata (bankowiec), i 11-miesięczny synek Antoś. To mieszkanie pojawia się w idealnym momencie – czas na własny pokój dla malucha.  – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.


Oferta wynajmu lokalu skierowana jest do najzdolniejszych studentów i absolwentów łódzkich uczelni, którzy nie ukończyli 30 roku życia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE