Do strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 trafił list ze specjalnymi podziękowaniami od emerytowanej nauczycielki! [AUDIO]

2021-03-05 16:18 Natalia Wolniewicz
List z podziękowaniami
Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi

​"Piszę do Państwa, ponieważ jestem bardzo wdzięczna za pomoc w dotarciu do punktu szczepień" ... tak zaczyna się list skierowany do strażaków z Łodzi, którzy zawieźli emerytowaną nauczycielkę na szczepienie.

Gaszą pożary, pomagają w wypadkach drogowych, sprawdzają, czy butla gazowa jest szczelna.Strażacy z Łodzi pomagają także w transporcie starszych i niepełnosprawnych osób do punktów szczepień.

- Po jednym z takich przejazdów, do strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 trafił list ze specjalnymi podziękowaniami od emerytowanej nauczycielki - mówi Łukasz Górczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. - Czujemy się bardzo docenieni - dodaje.

- Oprócz gaszenia pożarów i pomagania w transporcie do punktów szczepień strażacy są potrzebni także w innych sytuacjach - mówi Paweł Nowocień z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. - Pomagamy dzikim zwierzętom, zdejmujemy sople z dachów czy sprawdzamy szczelność instalacji - dodaje.

Łódzcy strażacy od 18 stycznia przetransportowali na szczepienia już 118 osób.

W jakich jeszcze sytuacjach pomagają? O to pytała Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Czym zajmują się strażacy?