Do końca marca dłużej będzie mozna jeżdzić  na biletach łódzkiego MPK

i

Autor: mat.UMŁ

Do końca marca dłużej będzie można jeździć na biletach łódzkiego MPK!

2020-11-18 17:51

Bilety 20 minutowe ważne będą 40 minut, a te 40 minutowe godzinę. Z inicjatywą ponownego przedłużenia czasu ważności biletu wystąpiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, a radni zgodzili się.

Obecnie obowiązująca uchwała kończyła się w tym roku. Została wprowadzona z powodu remontów, a te jak wiadomo powodują korki, a przez to wydłuża się czas przejazdu tramwajami i autobusami. Do końca marca będziemy jeździć tak jak do tej pory, czyli na bilecie 20 minutowym 40 minut, a na 40 minutowym godzinę. Oczywiście najbardziej opłaca się jeździć na migawkę, ale jak ktoś rzadko korzysta z komunikacji miejskiej, to wiadomo, że kupuje pojedyncze bilety. Pasażerowie na pewno są zadowoleni, że bilety są dłużej ważne, ale czy tylko do wiosny będzie obowiązywać ta uchwała ? Prezydent Hanna Zdanowska zapowiedziała, że w zależności od sytuacji epidemicznej i prowadzonych, oraz planowanych remontów miasto będzie podejmować decyzje, jak ma dalej wyglądać taryfa łódzkiej komunikacji miejskiej.

Na bilecie czasowym można podróżować w obu strefach. Jeden bilet pozwala na przesiadki. Bilety MPK są też honorowane w pociągach ŁKA na terenie Łodzi i aglomeracji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE