Długi sierpniowy weekend na drogach w Łódzkiem. 6 osób nie żyje, a 28 zostało rannych

2022-08-16 13:18
Długi sierpniowy weekend na drogach w Łódzkiem
Autor: pixabay

28 wypadków drogowych, w których zginęło 6 osób, a 28 zostało rannych – to tragiczny bilans długiego sierpniowego weekendu w Łódzkiem. Jak informuje policja, tak dramatycznego zestawienia nie było od dawna.

Policja podsumowała długi sierpniowy weekend. Liczby budzą przerażenie. W 28 wypadkach drogowych zginęło 6 osób, a 28 zostało rannych. W poprzednim roku zaś odnotowano 25 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 27 zostało rannych.

- Na naszej mapie wypadków ze skutkiem śmiertelnym po długim sierpniowym weekendzie pojawiło się aż 6 nowych punktów. Każda z tych kropek oznacza, że zginął tam czyjś syn, tata, córka, mama, przyjaciel. Każdy wypadek ze skutkiem śmiertelnym to cierpienie i dramat dla rodzin i bliskich. Aż 4 ofiary minionego weekendu to kierujący jednośladami - mówi mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka z WRD KWP w Łodzi

Na drogach nie brakowało też pijanych kierowców. 

- Mimo wzmożonej aktywności „drogówki” i licznych kontroli trzeźwości zatrzymano 120 kierujących na „podwójnym gazie”. To aż o 30 więcej niż w poprzednim roku. Ta liczba kierujących pod wpływem alkoholu z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy Policji w walce z nietrzeźwością na polskich drogach, z drugiej powinna skłaniać do refleksji, że pomimo licznych apeli tylu kierowców zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie” - przestrzega mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka.  

Podczas długiego sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek oraz z niego powracających czuwali policjanci ruchu drogowego. W miastach, mniejszych miejscowościach i na głównych ciągach komunikacyjnych województwa łódzkiego można było spotkać więcej patroli.

- Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci z grupy SPEED w trakcie prowadzonych działań ujawnili 133 wykroczenia w ruchu drogowym. Dla 117 kierujących kontrole drogowe zakończyły się ukaraniem mandatem karnym - dodaje mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka. - Ponadto w poniedziałek, w czasie powrotów z wypoczynku, nad głównymi ciągami komunikacyjnymi nadzór pełniła załoga w policyjnym helikopterze, koordynując przebieg działań z powietrza.

Jak informują policjanci, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość i jazda na podwójnym gazie to wciąż najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE