Dawały się głaskać i pokazywały swoją urodę. Na wystawie w Sukcesji można było podziwiać kocie piękności

2020-02-16 21:22
Kocie piękności w Sukcesji
Autor: Ela Piotrowska

Tuż przed Międzynarodowym Dniem Kota hodowcy z całej Polski przywieźli do Łodzi takie rasy jak ragdoll, brytyjskie krótkowłose, maine coon, devon rex, syberyjskie, norweskie leśne, egzotyczne, sfinks i selkirk rex.

Wszystkie rasowe koty ze stoickim spokojem pozwalały się głaskać i podziwiać. Ich właściciele cierpliwie opowiadali o zaletach swoich pupili a także o zwyczajach, cechach i pielęgnacji poszczególnych ras. Tłumaczyli, dlaczego warto kupić kota z hodowli, przekonywali, że jest to gwarancja dobrych genów i pewność, że zwierzak jest zdrowy, przygotowany do obcowania z człowiekiem czyli od maleńkiego socjalizowany.

Kocie piękności w Sukcesji
Autor: Ela Piotrowska

Przed kupowaniem kotów z pseudo hodowli ostrzegali wolontariusze z fundacji działających na rzecz zwierząt. Opowiadali w jakich złych warunkach są przetrzymywane zwierzęta a ich właściciele nastawieni są wyłącznie na zysk. Zwierzęta nie mają opieki weterynaryjnej i karmione są karmą złej jakości. Przekonywali, że zamiast kupować od pseudo hodowców lepiej  zaadoptować kota i dać mu szansę na dobry dom.

Kocie piękności w Sukcesji
Autor: Ela Piotrowska

Na wystawie zwiedzający mogli skorzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych. Pracownicy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi prowadzili warsztaty edukacyjne a organizatorzy zaprosili dzieci do udziału w licznych konkursach z nagrodami.

Kocie piękności w Sukcesji
Autor: Ela Piotrowska

A my przypominamy, że wszystkie mruczki mają swoje święto 17 lutego w Międzynarodowym Dniu Kota.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE