Czyja zguba? Znaleźli serwala afrykańskiego w centrum Łodzi! Drapieżny kot czeka na właściciela

2021-06-23 11:35
Serwal afrykański
Autor: Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi/Facebook.com

Taki okaz trafia im się niezwykle rzadko. Łódzcy strażnicy miejscy z Animal Patrolu poinformowali o odnalezieniu... serwala afrykańskiego. Ten drapieżny kot został znaleziony w centrum miasta. Strażnicy przewieźli go do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi, gdzie oczekuje na swojego właściciela, którego poszukiwania trwają m.in. w mediach społecznościowych.

O nietypowej zgubie poinformowali w środę, 23 czerwca, strażnicy miejscy z łódzkiego Animal Patrolu. Okazuje się, że ktoś zgubił... serwala afrykańskiego. Zwierzak znajduje się obecnie w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi. Strażnicy miejscy natomiast poszukują właściciela dużego kota.

Jak informuje TVP Łódź, serwal afrykański został znaleziony w centrum miasta, u zbiegu ul. Zielonej i al. Kościuszki.

- Teraz ważne by właściciel znalazł się szybko - piszą strażnicy miejscy na Facebooku.

Serwal afrykański, czy też sawannowy, to drapieżny kot, który na wolności występuje w Afryce. Najlepiej czuje się na terenach, które porośnięte są wysoką trawą. Żywi się gryzoniami, ptakami, łowi ryby. Zwierzę to jest chronione przepisami Konwencji Waszyngtońskiej. Dorosły serwal w kłębie ma od 60 do 100 cm, a waży od 8 do 18 kg.

Łatwo go oswoić. Zdarza się, że trzymany jest w charakterze zwierzęcia domowego. W Polsce, serwala można posiadać bez żadnego zezwolenia. Ceny pojedynczych egzemplarzy wahają się w granicach kilkunastu tysięcy złotych.

Raport z anteny 22.06, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE