Czy w łódzkich aptekach może zabraknąć leków?

2020-03-05 6:03 K Baryga
Czy w łódzkich aptekach może zabraknąć leków?
Autor: K Baryga

Nie tylko artykuły spożywcze ale i leki. Łodzianie w związku z koronawirusem wykupują medykamenty. Ja potwierdzają farmaceuci zauważalny jest wzrost sprzedaży leków w ostatnich dniach.Dodajmy ze w wielu aptekach nie ma już maseczek, mydeł antybakteryjnych i żeli.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Łodzianie wykupują długoterminowe produkty spożywcze w obawie przed kwarantanną związaną z koronawirusem. Mieszkańcy pomyśleli także o tym, żeby zrobić zapasy leków. Nie ma maseczek, mydeł antybakteryjnych i żeli. W łódzkich hurtowniach medycznych brakuje towaru. Zapytaliśmy Marcina Drobika, magistra farmacji pracującego w jednej z łódzkich fabryk jak wygląda sytuacja z lekami. 

- Rzeczywiście widać, że Łodzianie kupują więcej. Musimy jednak pamiętać, że to okres grypowy więc kupowanie większej ilości leków może być związane z częstymi objawami przeziębienia. Myślę, że panika związana z koronawirusem na pewno jest, bo pacjenci kupują także więcej opakowań leków przyjmowanych na stałe - mówi. 

Choć gołym okiem widać, że Łodzianie kupują więcej leków to ich zdania na temat zapasów są podzielone. 

- Jeśli ktoś jest przewlekle chory i boi się o to, że leków może zabraknąć to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić więcej. Przecież każdy mądry człowiek będzie wiedział jak zachować się w takiej sytuacji - mówi Pan Zbigniew. 

- Ja myślę, że nie możemy popadać w tzw. psychozę społeczną. Wirus jest, ale statystyki pokazują, że jest dużo innych, groźnych chorób, na które umiera więcej osób - mówi Karolina. 

Na obecną chwile leków nie brakuje, pamiętajmy jednak, że około 1/3 światowej produkcji powstaje w chińskiej prowincji Hubei, czyli tam, gdzie zaczęła się epidemia koronawirusa.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE