Sesja online

i

Autor: Radosław Jóźwiak/ UML

Czy w Łodzi będzie nadzywczajna sesja Rady Miejskiej?

2020-03-26 16:45

​Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zwróciła się do przewodniczącego Rady Miejskiej Marcina Gołaszewskiego o zwołanie sesji online.

Jednym z najważniejszych punktów obrad będzie zmiana uchwały dotyczącej pobierania opłat za żłobki.

- Przypomnijmy, że w związku z epidemią koronawirusa miejskie żłobki są nieczynne. Aby rodzice nie musieli ponosić opłat za czas, gdy są one zamknięte, konieczna jest zmiana uchwały Rady Miejskiej. Dlatego zwracam się do przewodniczącego Marcina Gołaszewskiego o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Zmiana uchwały, która pozwoli na zniesienie opłat za żłobki, nie będzie jedynym punktem sesji nadzwyczajnej. Mamy też projekt uchwały pozwalającej na doposażenie dodatkowymi środkami BioNanoTechno Parku, gdzie zlokalizowany jest specjalny fundusz, który będziemy chcieli uruchomić zaraz po ustąpieniu epidemii w cel wsparcia i ratowania lokalnego biznesu. Aby to się stało, potrzebne są decyzje, z którymi nie możemy czekać. Mam nadzieję, że uda się nam tak zorganizować sesję Rady Miejskiej, by nie narażać zdrowia radnych i pracowników, a konieczne dla funkcjonowania miasta decyzje zostały podjęte - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Pismo w tej sprawie ma trafić do wojewody łódzkiego. Taka sesja powinna odbyć się w najbliższych dniach. Od decyzji przewodniczący Rady Miejskiej ma 7 dni na zwołanie takiej sesji.