muzyka

i

Autor: Canva

Quiz

Czy rozpoznasz wykonawcę po tytule piosenki? Sprawdź się w arcytrudnym quizie

2023-12-11 15:04

Muzyka towarzyszy nam każdego dnia. Od razu przyjemniej jechać do pracy, w podróż czy po prostu relaksując się. Podobnie podczas imprez - nie zabraknie z głośników puszczanych największych hitów. Masz się za znawcę muzyki? Sprawdź się w naszym arcytrudnym quizie dotyczącym każdego rodzaju przebojów. Nie będzie łatwo!

Jak powstała muzyka?

Muzyka towarzyszy nam od zawsze. Zgodnie z przekazami biblijnymi twórcą muzyki był Jubal. W Księdze Rodzaju określany jest jako przodek wszystkich tych, którzy grają na flecie lub lirze i jest jedynym twórcą muzyki wymieniany przed Potopem. Natomiast wedle mitologii rzymskiej za wynalazcę muzyki uważa się Merkurego, który to zgodnie z wierzeniami zrobił lirę ze skorupy żółwia. Niestety, naukowcy dokładnie nie są w stanie określić, w jaki sposób i kiedy miało miejsce powstanie muzyki, jednak wiadomo na pewno, że historia muzyki sięga już czasów prehistorycznych. Prawdopodobnie za sprawą śpiewania, które relaksowało i dodawało otuchy.

A ile obecnie mamy gatunków muzyki rozrywkowej? Okazuje się, że aż 1264! Według licznych statystyk, najpopularniejsze wśród odbiorców jest oczywiście pop, rock, dance, electronic, house, hip-hop, rap, trap, classical, opera, soul, blues, R&B i metal.

Czy rozpoznasz wykonawcę po tytule piosenki?

Przygotowaliśmy dla was specjalny quiz. Uwaga, nie będzie łatwo. Jeśli jednak odnajdujesz się w każdym rodzaju muzyce, musisz koniecznie sprawdzić swoją wiedzę!

Czy rozpoznasz zespół po tytule piosenki? Sprawdź się w arcytrudnym quizie

Pytanie 1 z 10
"Zabiorę Cię" śpiewa....
Dawid Kubacki złotym medalistą Igrzysk Europejskich

Meet at Rift w EC1. Wielkie wydarzenie poświęcone graczom

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE