Czy bar Ignorantka zostanie zamknięty? Brakuje dwóch metrów, by lokal otrzymał koncesje

2021-10-15 12:18
bar
Autor: Pixabay.com

Dwa metry mogą zdecydować o zamknięciu jednego z popularnych barów na ul. Legionów w Łodzi. Urzędnicy dopatrzyli się, że działający od kilkunastu lat lokal położony jest za blisko młodzieżowego schroniska. Pomiary geodety wskazują jednak, że wymagana odległość 50. metrów została zachowana.

W ruch poszły miarki centymetrowe, laserowe i mierniki odległości używane przez policję drogową. Pomiary urzędników okazały się decydujące – mówi z żalem właścicielka baru pani Irena. – Wynajęliśmy geodetę, który zmierzył odległość laserowo i wyszło, że bar znajduje się ponad 50 m. od schroniska. Tymczasem urzędnicy już kilkakrotnie mierzyli i zawsze wychodzi i m za mało.

Tu nie może być mowy o pomyłce, urzędnicy precyzyjnie zmierzyli odległość-odpowiada Grzegorz Gawlik z łódzkiego magistratu. – Pomiar zawsze jest wykonywany najkrótszą drogą dojścia między obiektami. I tak zrobiono też w tym konkretnym przypadku, tu nie może być mowy o jakiejś uznaniowości czy nierzetelności.

Problem ma rozwiązać przesunięcie drzwi wejściowych o dwa metry, wtedy wymagana odległość od schroniska wyniesie pełne 50 metrów. Jednak taka operacja jest kosztowna. By zebrać pieniądze, przyjaciele i bywalcy lokalu zorganizowali zrzutkę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE