Królik

i

Autor: Lubos Houska / CC0 / pixabay.com

Króliki OPANOWAŁY ŁÓDŹ! Kicające futrzaki na ulicach miasta!

2021-10-06 13:58

Strażnicy z Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi najczęściej zajmują się porzuconymi psami i kotami. A tymczasem - jak królik z kapelusza - na łódzkich ulicach coraz częściej pojawiają się... właśnie króliki.

​Króliki opanowały Łódź!

To wcale nie jest żart. W ostatnich tygodniach strażnicy miejscy z Animal Patrol otrzymali wiele zgłoszeń dotyczących tych kicających futrzaków. Z czego wynika tak duża liczba interwencji związanych z wędrującymi po ulicach Łodzi królikami?

Strażnicy mają na ten temat swoją teorię. Opublikowali w tej sprawie post w mediach społecznościowych:

W zawrotnym tempie gubicie króliki, albo jeszcze gorzej, po prostu je wyrzucacie! Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że co kilka dni w animalowych interwencjach pojawią się kolejne i kolejne i kolejne! ZWIERZĘ TO NIE ZABAWKA!

- Na szczęście bardzo szybko udało się znaleźć im nowy dom — mówi Patryk Polit komendant straży miejskiej.

Strażnicy miejscy z Animal Patrolu pomagają także innym egzotycznym zwierzętom.

- Papugi, węże, jaszczurki. Pomagamy wszystkim zwierzętom — dodaje komendant.

- Ratujemy też dzikie zwierzęta ranne w wypadkach samochodowych i współpracujemy z Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt — tłumaczy.

Porzucenie jest jednym z przestępstw znęcania nad zwierzęciem.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Niedźwiedzie napełniają brzuszki przed snem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE