Co z podwyżkami cen biletów? Sprawdź, kiedy się pojawią droższe bilety

i

Autor: Pixabay.com

Co z podwyżkami cen biletów? Sprawdź, kiedy się pojawią droższe bilety

2022-10-03 11:55

Spodziewane podwyżki cen biletów w Łodzi, które miały wejść w życie 1 października, jeszcze się pojawią. Więcej za przejazd komunikację miejską łodzianie będą płacić od soboty, 8 października.

Łodzianie już przygotowali się na wyższe ceny biletów komunikacji miejskiej od początku miesiąca. Jednak brak zmian w biletomatach nie oznacza, że władze miasta odpuściły podwyżki. One i tak przyjdą, ale od 8 października, a nie 1 dnia miesiąca, jak zakładano.

Zmieni się oferta biletów jednorazowych. Bilet 20-minutowy (ważny 40 minut) zmieni cenę z 4 zł do 4,40 zł. Bilet 40-minutowy (ważny 60 minut) już nie będzie kosztował 5 zł, tylko 5,60 zł.

Jeśli ktoś jest zainteresowany tańszymi biletami długoterminowymi, to warto zaopatrzyć się w Kartę Łodzianina. Dla jej posiadaczy cena zmieniła się ze 126 zł do 140 zł za miesiąc. Natomiast ci, którzy jej nie posiadają zapłacą 168 zł zamiast 152 zł. Migawka, ważna w Łodzi i poza nią, z Kartą Łodzianina od 8 października wyniesie 168 zł, natomiast bez karty trzeba wydać 202 zł.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE