Ci seniorzy dostaną podwójną emeryturę w grudniu

i

Autor: pixabay,pexels

Emerytury

Ci seniorzy dostaną podwójną emeryturę w grudniu!

2023-12-06 8:42

Część seniorów dostanie w grudniu nie jedną, ale dwie emerytury. Kto będzie mógł liczyć na podwójne świadczenie?

Podwójna emerytura w grudniu. Kto ją otrzyma? 

Niektórzy seniorzy będą mogli wydać nieco więcej na święta Bożego Narodzenia, ponieważ dostaną w grudniu podwójną emeryturę. Dlaczego? Ze względu na terminarz wypłat emerytur przyjęty przez ZUS.

Zgodnie z nim seniorzy otrzymują świadczenia 1., 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia każdego miesiąca. Z powodu wypadających w grudniu świąt harmonogram wypłat zostanie zmieniony. Zgodnie z przyjętymi przez ZUS zasadami, jeśli wypłata przypada w dzień wolny od pracy, to świadczenie jest wypłacane wcześniej. To oznacza, że seniorzy, którzy otrzymują emerytury pierwszego dnia miesiąca, w grudniu będą mogli liczyć na podwójne świadczenie.

Pierwsze wpłynie na ich konto 1 grudnia, a drugie – 29 grudnia. Jak wylicza dziennik Fakt, około milion seniorów dostanie w grudniu podwójne emerytury.

Natomiast emeryci, którzy dostają przelewy 25. dnia miesiąca, w grudniu powinni spodziewać się pieniędzy trzy dni wcześniej, czyli 22 grudnia.

Oto 10 najlepszych krajów do życia dla kobiet. Polska za Zimbabwe i Białorusią

Horrendalne podwyżki za centralne ogrzewanie w Piasecznie. "Mam 1600 zł emerytury i płacę ponad 1000 zł za czynsz!"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE