Ceny paliw 28 01

i

Autor: SE Ceny paliw 28 01

Ceny paliw na pewno NIE SPADNĄ do 5 zł za litr [komentarz eksperta]

2022-01-28 17:05

Pomimo licznych zapewnień i wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej, czyli spadku podatku VAT na paliwo - ceny na stacjach paliw nie spadną do 5 zł za litr. Jakich obniżek możemy się spodziewać? Sprawdź.

Przypomnijmy, że rząd wprowadził już jedną obniżkę. Dzięki niej w ostatnich dniach roku ceny spadły o około 30 gr do 5,65-5,75 zł za litr benzyny czy oleju napędowego. Sytuacja jednak zdążyła zmienić się zaledwie w ciągu miesiąca. Już teraz na niektórych stacjach paliw za benzynę czy olej napędowy musimy zapłacić prawie 6 zł.

- Te ceny utrzymywały się stabilnie mniej więcej do połowy stycznia. Teraz sytuacja zaczęła się zmieniać, a sytuacja wynika z rosnących cen ropy naftowej za baryłkę, a złoty traci na wartości. To wszystko przekłada się na wzrost cen - mówi Urszula Cieślak z branży paliwowej.

Obniżenie podatku VAT na paliwa nie spowoduje jednak obniżek do 5 zł za litr.

- Nie będzie tutaj miejsca na to, że ograniczeniem podatku VAT będziemy mogli widzieć ceny paliw na stacjach na poziomie 5 zł za litr. Szczególnie, że ta wzrostowa tendencja, jeżeli chodzi o rynek ropy naftowej może się w najbliższym czasie utrzymać - dodaje.

Od 1 lutego ceny za PB95 i olej napędowy powinny spaść do około 5,35 zł za litr paliwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE