Owocowy roller coaster. Cena malin przyprawia o zawrót głowy

i

Autor: pixabay

Zakupy

Owocowy roller coaster. Cena malin przyprawia o zawrót głowy

2023-05-26 15:28

Na rynku hurtowym w Broniszach zaczęły pojawiać się pierwsze polskie maliny. Podobnie jak w przypadku truskawek i czereśni, ceny pierwszych malin przyprawiają o zawrót głowy. Kiedy można spodziewać się niższych cen?

Cena malin w 2023 roku szokuje

Ceny pierwszych owoców w tym sezonie biją rekordy drożyzny. Jeszcze w kwietniu na rynkach i w dyskontach pojawiły się truskawki, pochodzące z uprawy parapetowej. Na rynku hurtowym za pierwsze polskie truskawki trzeba było zapłacić około 30 złotych za kilogram. O 10 złotych więcej kosztowały w sieci Biedronka. Obecnie ceny spadły o połowę. 

Z kolei w pierwszej połowie maja można już było kupić pierwsze czereśnie. Mimo, że sezon na te owoce jeszcze się rozpoczął, to na targowiskach pojawiły się czereśnie z importu za 98 złotych za kilogram. Ceny tych owoców także zaczęły spadać. Obecnie importowane czereśnie kosztują od 30 do 55 złotych za kilogram.

Teraz przyszedł czas na pierwsze maliny. Na rynku hurtowym w Broniszach jak na razie dostępne są w symbolicznych ilościach. 

Ile kosztują maliny? 

Tegoroczna cena malin przyprawia o zawrót głowy. Póki co za kilogram owoców w hurcie trzeba zapłacić 62-65 złotych. Cena u detalistów jest jednak znacznie wyższa. Maliny sprzedawane w 125 gramowych opakowaniach kosztują nawet 15-20 złotych. Na targowiskach dostępne są zarówno krajowe owoce pochodzące z upraw szklarniowych, jak i importowane. Dla porównania, rok temu pierwsze maliny (pod koniec maja) kosztowały 48-52 zł za kg, zaś na początku lipca cena spadła do 30-32 zł/kg.

Ceny warzyw i owoców we Włoszech szokują Polaków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE