Ceny warzyw i owoców

Cena czereśni i truskawek na łódzkich targowiskach. Zobacz, ile kosztują owoce w Łodzi [ZDJĘCIA]

2023-05-26 15:28

Łódzkie targowiska oferują coraz większą ilość świeżych warzyw i owoców. Pojawia się coraz więcej truskawek. Są już też pierwsze czereśnie. W zależności od rynku i pochodzenia ich ceny znacznie się różnią.

Maj na dobre się rozpoczął. Oprócz ładnej pogody, ludzie wypatrują świeżych warzyw i owoców. Tych jest coraz więcej. Na targowiskach możemy zauważyć coraz więcej różnych odmian. Z czasem ma się ich pojawiać coraz więcej. Jednak ich ceny są… różne. Sprawdziliśmy, co i za ile można kupić na łódzkich rynkach.

Ceny na łódzkich rynkach

Jak twierdzą sami sprzedawcy obecnie jest dosyć drogo.

- Akurat w zeszłym roku nie sprzedawałam, ale słyszę od ludzi, że jest drożej – mówi sprzedawczyni waży i owoców.

Jednak obecna sytuacja może się poprawić. Z czasem powinno pojawiać się coraz więcej owoców przez co ich cena powinna spadać.

- Na razie jest drożej, ale to wiele czynników się na to złożyło – dodaje jeden ze sprzedawców.

Obecnie najbardziej wyczekiwane są czereśnie, ale te są jeszcze bardzo rzadkie i ciężko na nie trafić. Nieliczne, które udało się znaleźć na „Górniaku” pochodzą z Hiszpanii i należy zapłacić 80 zł za kg.

Łatwiej trafić na polskie truskawki. Jednak nadal jest ich mniej niż tych zagranicznych. Najtaniej można je kupić na Bałuckim Rynku, gdzie kosztują 16 zł za kg. Rozbieżności cenowe są całkiem duże, ponieważ w innych miejscach zapłacimy za nie od 18 do 28 zł. Tańsze są te zza granicy, ponieważ można je kupić nawet za 14 zł/kg.

Na stoiskach pojawia się coraz więcej szparagów. Można je kupić niemal na każdym targowisku. Ich ceny wahają się między 14 a 20 zł.

Matura z matematyki w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE