Burza z gradem w Polsce

i

Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRESS Burze z gradem w Polsce

Burza z gradem w Łódzkiem. IMGW wydało komunikat. Może być niebezpiecznie

2022-07-11 8:44

Nadciąga burza z gradem nad województwo łódzkie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Nawałnice mogą pojawić się już w poniedziałek (11 lipca) rano i potrwać do wieczora do godziny 20.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa łódzkiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami i gradem. Jak przewidują synoptycy, nawałnice mogą pojawić się już w poniedziałek rano i potrwać do wieczora do godziny 20. 

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do około 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - ostrzegają meteorolodzy.

Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych burz synoptycy IMGW oceniają na 75 procent. Tymczasem od wtorku nad zachodnią połowę kraju mają napływać masy ciepłego powietrza.

- Od zachodu do kraju zbliża się klin wyżowy z centrum nad Morzem Północnym, który przyniesie ze sobą wyraźne ocieplenie - zapowiada Dorota Pacocha z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB.

Temperatury w tej części kraju mogą zbliżyć się do 30 stopni C.

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE