Burza w Łódzkiem. Sprawdź, gdzie jest burza

i

Autor: pixabay

Burza w Łódzkiem. IMGW wydało ostrzeżenie dla 7 powiatów. Sprawdź, gdzie jest burza

2022-07-26 13:52

Burza naciąga nad województwo łódzkie. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi i synoptycy ostrzegają przed burzami w południowo-wschodniej części Łódzkiego. Może im towarzyszyć grad i porywy wiatru. Dla 7 powiatów obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w wydanym we wtorek, 26 lipca, ostrzeżeniu, burze z dużym prawdopodobieństwem mogą występować od godz. 10 do godz. 18.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h. Miejscami grad" – przekazało IMGW.

Burze mogą wystąpić w 7 powiatach: bełchatowskim, opoczyńskim, pajęczańskim, piotrkowskim, Piotrkowie Trybunalskim, radomszczańskim i tomaszowskim. Dla tej części regionu obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. 

Sprawdź, gdzie jest burza

W łódzkim zoo urodziła się panda mała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE