Burza w Łodzi 26.07.

i

Autor: Zdjęcie autorstwa Gerhard z Pexels

Burza w Łodzi 26.07. W poniedziałek deszcz i grad. OSTRZEŻENIE IMGW

2021-07-26 11:13

Burza w Łodzi. Deszcz, grad i wiatr wiejący z prędkością do 75 km/h. W poniedziałek, 26 lipca, nad Łodzią znów mają przejść burzowe chmury. Ostrzeżenie meteorologiczne dla miasta i regionu wydało IMGW. Sprawdź, kiedy burza nadejdzie nad Łódź. Zobacz, gdzie jest burza. Nie daj się zaskoczyć pogodzie.

Burza w Łodzi 26.07.

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW opublikowane zostało w poniedziałek rano.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad."

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określone zostało na 85 procent. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12 do godz. 20.00.

Gdzie jest burza? 26 lipca

Jak informuje IMGW, w poniedziałek, 26 lipca, burze występować mają w większej części kraju.

- Najsilniejsze z tych burz będą występować w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Mazowsze po Lubelszczyznę - mówi synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Jak wskazał, burzom w tej części kraju towarzyszyć mogą opady deszczu wynoszące od 30 do 40 mm. Niewykluczone są porywy wiatru sięgające nawet 80 km/h oraz niewielki grad.

Opady możliwe są również na pozostałym obszarze kraju, jednak zjawiska w czasie burz powinny być już nieco słabsze. W najcieplejszym momencie dnia we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju na termometrach nadal zobaczymy 30-31 st. Celsjusza. Nieco chłodniej ma być na zachodzie i nad morzem, gdzie temperatury wahać się będą od 26 do 28 stopni Celsjusza.

Sprawdź gdzie jest burza!

Mapa online powie Ci, gdzie obecnie znajduje się burza!

Burza w Krakowie