euro

i

Autor: Pixabay.com

Waluta

Bułgaria oddala się od strefy euro! Czy zmiana waluty będzie możliwa?

2023-09-25 11:38

Wraz z początkiem 2024 roku do strefy euro miało dołączyć kolejne państwo. Dziś wiemy, że to niemożliwe. Wstępnie podano nową datę tego przedsięwzięcia. Tym państwem jest lubiana przez Polaków Bułgaria.

Jeden z częstszych kierunków wakacyjnych Polaków miał przystąpić do strefy euro, jednak plany nieco się zmieniły. W Bułgarii miało to nastąpić wraz z początkiem 2024 roku, ale już wiemy, że tak nie będzie. Podano nowy termin tej zmiany.

Jak podaje money.pl, powodem zmiany ma być szereg nie spełnionych wymagań, które są konieczne, aby znaleźć się w strefie euro.

- Nadal należy wprowadzić wiele zmian ustawodawczych. Europejski Bank Centralny nie zdąży ich przyjąć i zaaprobować do początku 2024 roku - podkreśliły władze w Sofii, cytowane przez money.pl.

Bułgarskie władze obarczają winą tymczasowy rząd powołany przez prezydenta Rumena Radewa, który był u władzy na początku tego roku.

W lutym tego roku, już pojawiały się pierwsze głosy, że Bułgaria nie będzie w stanie zmienić waluty. Jednak wtedy były to jedynie pogłoski. Teraz ta informacja się potwierdziła.

Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE