Budynek z kultowym motylem zamieni się w miejsce nauki i sztuki

2022-07-05 17:49
Budynek z kultowym motylem zamieni się w miejsce nauki i sztuki.
Autor: Daniel Tekliński

,,Motyl'' będzie zrewitalizowany.​ Kamienica przy ulicy Sienkiewicza 21 z charakterystycznym wizerunkiem motyla zostanie w rękach Uniwersytetu Łódzkiego i będzie miejscem kulturowo naukowym.

- Bardzo nam zależy żeby nauka nie wyprowadzała się na obrzeża miasta, ale wprost przeciwnie. Chcemy by właśnie w tym miejscu tętniła ona życiem - tłumaczy Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

- Z budynku będzie korzystać cała społeczność akademicka i łodzianie. Będą centra badawcze, performance'y i inne tego typu rzeczy, ale głównie chcemy promować naukę poprzez sztukę - wyjaśnia Elżbieta Żądzińska, rektor Uniwersytetu Łódzkiego.

Kultowy motyl znajdujący się na budynku dawnego pewexu prawdopodobnie zostanie poddany pracom konserwatorskim, ale wszystko zależy od tego jaki będzie plan zagospodarowania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE