Bezpłatne szczepienie przeciw grypie. Dotarła druga dostawa szczepionek... 150 dawek

2021-09-20 8:49
Szczepionki przeciw grypie
Autor: Getty Images

Do miejskich przychodni na Widzewie trafiło 150 dawek szczepionki przeciw grypie przeznaczonych dla seniorów. To druga dostawa w ramach programu bezpłatnych szczepień łodzian po 65. roku życia, na który Miasto Łódź przeznaczyło w tym roku 350 tys. zł.

- We wtorek oraz w środę 21 i 22 września łodzianie, którzy skończyli 65. rok życia, będą mogli bezpłatnie skorzystać z możliwości zaszczepienia przeciw grypie. 150 szczepionkami dysponuje Miejskie Centrum Medyczne Widzew - poinformowała Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi.

Jak podała, 75 osób będzie mogło przyjść na szczepienie do poradni przy ul. Elsnera 19 - we wtorek w godz. 10-13, zaś kolejne 75 do poradni przy al. Piłsudskiego 157 - w środę w godz. 10-16. Na szczepienie nie ma zapisów; osoby zainteresowane mogą przyjść danego dnia do wybranej poradni we wskazanych godzinach.

W tym roku miasto przeznaczyło 350 tys. zł. na zakup szczepionek, którymi bezpłatnie mogą się zaszczepić łodzianie po 65. roku życia. Będą one dostępne w wyznaczonych placówkach - w tym we wszystkich miejskich centrach medycznych: Bałuty, Górna, Polesie, Widzew, Rydygier i Jonscher oraz w przychodniach: Kamień Milowy, Medycyna Grabieniec, Łódzki Ośrodek Medycyny Pracy i ZOZ CSK. W sumie poradnie chcą zaszczepić 4250 osób.

- Każda z poradni zadeklarowała podanie szczepionki grupie od 50 do 1 tys. osób. Wszystko zależy jednak od dostaw preparatów przez hurtownie - zaznaczyła Baranowska.

Pierwsza dostawa 450 dawek dotarła do do Miejskiego Centrum Medycznego Górna. W mijającym tygodniu poradnia przeprowadziła zapisy chętnych, zaś same szczepienia seniorów rozpoczną się w poniedziałek. Pozostałe dzielnice Łodzi jeszcze czekają na dostawy. Gdy preparaty trafią do centrów medycznych - ruszą tam zapisy.

ESKA Live: Shanguy zaśpiewali swój hit Desolee. Takie wykonania jeszcze nie słyszeliście!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE