Będzie się działo na Piotrkowskiej. Zaplanowano wiele wakacyjnych wydarzeń

i

Autor: www.lodz.pl

Wydarzenia w Łodzi

Będzie się działo na Piotrkowskiej. Zaplanowano wiele wakacyjnych wydarzeń

2023-06-03 13:29

W to lato nie będzie nudy! W Łodzi zaplanowano mnóstwo atrakcji, również tych cyklicznych. Na Piotrkowskiej weźmiemy udział w wielu lubianych z poprzednich lat wydarzeniach: Baśniowa Piotrkowska, Songwriter Łódź Festiwal, Piotrkowska Kameralnie, Stand-up Piotrkowska.

Już wiadomo, że to będą bardzo bogate w wydarzenia wakacje. Łódź przeciągnie tysiące osób planowanymi atrakcjami. Również najsłynniejsza ulica miasta ma wiele do zaoferowania. Od 24 czerwca, od czwartku do niedzieli na Piotrkowskiej nie zabraknie licznych wydarzeń dla każdego łodzianina.

Baśniowa Piotrkowska wraca

Rusza cykl darmowych spektakli teatralnych dla dzieci pod szyldem Baśniowa Piotrkowska, czyli wyjątkowe wydarzenie, za sprawą którego dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, ciociami i wujkami zanurzą się w baśniowych światach, znanych z kart książek, poznają lepiej polskie legendy, dowiedzą się, jak ważna jest troska o naszą planetę i zdobędą szereg umiejętności, m.in. podczas warsztatów, gdy wcielą się w najprawdziwszych aktorów. W wakacyjne niedziele – od 25 czerwca do 27 sierpnia (i dodatkowo w sobotę 29 lipca podczas 600 Urodzin Łodzi) – o godz. 12 w pasażu przy ul. Piotrkowskiej 3, w niezwykłej scenerii, otoczeni mozaiką z tysięcy odłamków luster, mali i duzi miłośnicy sceny obejrzą przedstawienia w wykonaniu aktorów z najlepszych teatrów z całej Polski.

Songwriter Łódź Festiwal

Każdy z koncertów z cyklu Songwriter Łódź Festiwal gromadzi kilkuset słuchaczy, którym niestraszny nawet rzęsisty deszcz. Festiwal wyrobił sobie wśród melomanów solidną markę i na stałe wpisał się do kalendarza letnich wydarzeń odbywających się na najważniejszej ulicy Łodzi. Jednocześnie jest to unikatowy projekt muzyczny, którego celem jest promocja polskich i zagranicznych twórców piosenek. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w historii festiwalu ponad połowę line-upu będą stanowili artyści z zagranicy. W nadchodzącej odsłonie cyklu zaplanowanych jest 9 koncertów, podczas których zaprezentują się artyści z aż 5 krajów.

Piotrkowska Kameralnie

Podczas nadchodzącej edycji plenerowych koncertów z cyklu „Piotrkowska Kameralnie” melomani ponownie usłyszą najróżniejsze gatunki muzyczne - repertuar zaproszonych artystów rozciąga się od muzyki klasycznej, przez jazz i pop, aż do piosenek inspirowanych muzyką ludową. Zgromadzona publiczność będzie miała okazję przypomnieć sobie nie tylko przeboje takich legend jak Edith Piaf czy zespół Czerwono-Czarni, ale również zapoznać się z zupełnie nową autorską muzyką. Sprawia to, że pasaż przy ul. Piotrkowskiej sprawuje nową funkcję, a repertuar starannie wyselekcjonowanych zespołów dostępny jest każdemu. O wysoki poziom artystyczny repertuaru dba Tomasz Gołębiewski, koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej, menedżer kultury oraz twórca popularnych, łódzkich festiwali.

Stand-up Piotrkowska

Organizowany od 2018 roku Stand-up Piotrkowska to cykl występów, podczas których znani polscy komicy rozbawiają widownię zgromadzoną w Pasażu Rubinsteina i ogródkach sąsiadujących lokali. Nadchodzące wakacje nie będą wyjątkiem, bowiem we wszystkie lipcowe i sierpniowe czwartki dorosła publiczność ponownie będzie miała okazję do śmiechu. Na tegoroczną edycję wydarzenia Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprosiło zarówno komików znanych z lat ubiegłych, jak i młodych, rozpoczynających karierę stand-uperów. Całość poprowadzi znany nie tylko łódzkiej publiczności Adam Gajda.

Matura z matematyki w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE