Będzie jak w tropikach! Za rok odwiedzimy Orientarium

2020-05-21 21:09 NK
Orientarium w budowie
Autor: Radosław Jóźwiak/UMŁ

Aranżowane są już wybiegi i pomieszczenia dla zwierząt! Za rok wielkie otwarcie Orientarium w Łodzi.

To najnowsza inwestycja łódzkiego ogrodu. Prace przebiegają zgodnie z planem. W obiekcie zobaczymy faunę oceaniczną z rekinami, płaszczkami, różnymi rybami i rafę koralową. W Orientarium znajdą się rośliny z Laosu, Hong Kongu i Filipin.

- Orientarium to obecnie plac budowy, ale zapewniam wszystkich, że blisko 60% tej przestrzeni to będzie egzotyczna tropikalna zieleń. Rośliny, krzewy, bluszcze i trawy zasadzone tutaj będą pochodzić z tak odległych krajów jak: Laos, Hong Kong, Indie, Australia, Japonia czy Filipiny. Klimat tropikalny będzie podtrzymywany przez zachowanie odpowiedniej wilgotności oraz temperatury. Mam nadzieję, że budowa Orientarium będzie przebiegać zgodnie z planem i w maju przyszłego roku spotkamy się w tym miejscu i będziemy mogli podziwiać nie tylko architekturę budynku, ale przede wszystkim cieszyć się obecnością zwierząt – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.


Budowa pomieszczeń w którym będą baseny dla rekinów i płaszczek, powinna się zakończyć w tym roku. W zoo pojawią się nowe gatunki zwierząt: orangutany, pantery mgliste, rekiny, niedźwiedzie malajskie, gibony, dzioborożce, słonie indyjskie.