Bednarska na ostatniej prostej. Zobacz, jak przebiega modernizacja ulicy

2022-12-23 11:14

Na wiosnę przyszłego roku zostanie oddana do użytku kolejna ulica. Na ulicy Bednarskiej łodzianie już nie zobaczą dziur. Zostanie wyłożony nowy asfalt, a piesi będą przemieszczać się nowymi chodnikami.

Ulica Bednarska jest w trakcie modernizacji. Prace trwają na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Rzgowskiej. Zostanie wykonana nowa podbudowa jezdni oraz położone będą dwie warstwy asfaltu – wiążąca i ścieralna. Ponadto, wykonawca wybuduje betonowe ławy przystanków autobusowych, aby zatrzymujące się pojazdy nie powodowały kolein. Zmiany nie dotyczą wyłącznie kierowców. Piesi będą chodzić po nowych chodnikach, na których nie zabraknie elementów dla osób niepełnosprawnych.

- Wykonawca zakończył prace przy wykonaniu warstwy wiążącej na jezdni głównej oraz na wlotach ulic przyległych na całym zakresie inwestycji. Krawężniki i podbudowy już zostały wykonane. W najbliższych tygodniach w miarę sprzyjających warunków atmosferycznych drogowców zobaczymy przy robotach brukarskich związanych z układaniem chodników i budową zjazdów - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jak podaje UMŁ, w 2023 wykonawca będzie kontynuował roboty brukarskie, położona zostanie również warstwa ścieralna jezdni. Wiosną przyszłego roku drogowców zobaczymy również przy pracach w zieleńcach. Zakończenie inwestycji planowane jest w I kw 2023. Prace wykonuje firma Larkbud Sp. z. o. o.

Dron antysmogowy lata nad Łodzią
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE