Barszcz Sosnowskiego w Andrzejowie! Na ul. Tołstoja znów pojawiła się silnie trująca roślina!

2021-05-06 12:38
Barszcz Sosnowskiego
Autor: Osiedle Andrzejów

Barszcz Sosnowskiego ponownie pojawił się w Andrzejowie. Silnie trującą roślinę zauważyli mieszkańcy ulicy Tołstoja. Sprawa została zgłoszona przez mieszkańców osiedla do Straży Miejskiej w Łodzi. W tym miejscu, ten problem powtarza się już od wielu lat.

- Co roku informujemy służby o wyrastaniu rośliny. W zeszłym roku zabezpieczono teren, ale według nas odpowiedzialne za to osoby działały bardzo opieszale. Rok temu wycięto roślinę po licznych ponagleniach, jak już zdążyła przekwitnąć. W naszej opinii przez to mamy pięć razy więcej tego barszczu. Wycięcie zleca Wydział Gospodarki Komunalnej. Jak wszyscy wiemy Barszcz Sosnowskiego jest bardzo niebezpieczny dla nas wszystkich. Jeśli zauważmy go w naszej okolicy, na spacerze, poinformujmy o tym natychmiast służby - mówi Kamil Bogusławski, jeden z mieszkańców.

- Objęliśmy to natychmiast nadzorem, jeszcze przed zgłoszeniem mieszkańców. Straż miejska zgłosiła to do WGK 28 kwietnia. Teraz Wydział Gospodarki Komunalnej musi zlecić wycięcie - informuje Marek Marusik rzecznik straży miejskiej w Łodzi. 

- Sprawą zajmiemy się jak najszybciej, tak żeby roślina nie stwarzała niebezpieczeństwa i nie zaczęła pylić - mówi Monika Pawlak rzecznik WGK w Łodzi.

Mieszkańcy mają nadzieję, że Barszcz Sosnowskiego zostanie wycięty jeszcze w tym tygodniu.

Jak się dowiedzieliśmy, na miejsce przyjechał inspektor z Wydziału Ochrony Środowiska, by oszacować jak duża jest skala problemu.

Raport z anteny 06.05
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE