Autostrada A2

i

Autor: mat.pras. Autostrada A2

Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy będzie szersza! GDDKiA ogłasza przetarg

2023-01-31 11:16

Dobra wiadomość dla wszystkich kierowców podróżujących na trasie Łódź-Warszawa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej na poszerzenie autostrady A2 od węzła Łódź Północ do węzła Konotopa.

Autostrada A2 jedną z najbardziej zatłoczonych autostrad

Autostrada A2 to droga częściowo płatna, przebiegająca przez centralne obszary kraju. Odcinek pomiędzy Łodzią a Warszawą jest niewątpliwie jedną z najbardziej zatłoczonych dróg w Polsce. Wszystko przez natężony ruch pomiędzy tymi miastami, gdzie dużo osób m.in. dojeżdża do pracy. Droga ta jest również bardzo często uczęszczana przez samochody ciężarowe.

Obecnie według szacunków GDDKiA pomiędzy Łodzią a Warszawą autostradą A2 porusza się średnio 50 tysięcy pojazdów na dobę,a w momentach szczytowych liczba ta rośnie dwukrotnie.

4 czerwca 2014 roku, w 25. rocznicę wyborów parlamentarnych z 1989, autostrada otrzymała nazwę „Autostrada Wolności”.

Na odcinku od Łodzi do Warszawy A2 będzie szersza

30 stycznia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej na poszerzenie autostrady A2 od węzła Łódź Północ do węzła Konotopa. Następnie, po opracowaniu projektów oraz uzyskaniu wszystkich pozwoleń, możliwe byłoby wszczęcie procedury przetargowej na roboty budowlane. GDDKiA ocenia, że nastąpi to na przełomie 2024 i 2025 roku.

Według planów, na autostradzie ma pojawić się trzeci pas ruchu od węzła Łódź Północ do węzła Pruszków i czwarty od węzła Pruszków do węzła Konotopa. Nowe pasy ruchu mają znaleźć się po wewnętrznej stronie obecnie istniejących jezdni. Prócz tego planuje się modernizację energetyczną odcinka polegającą na zastosowaniu odnawialnych źródeł energii do zasilania oświetlenia.

Zabójstwo w Tuszynie. Podejrzany 53-latek aresztowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE