Hybrydowe autobusy wyjechały na łódzkie drogi

i

Autor: UMŁ

MPK Łódź. Autobusy hybrydowe już kursują po mieście

2022-01-19 16:37

18 stycznia po raz pierwszy na łódzkie ulice wyjechały autobusy hybrydowe. Łącznie w MPK pojawi się aż 29 takich pojazdów. Co wyróżnia te autobusy? Sprawdź na eska.pl.

MPK Łódź wprowadza elektryczne autobusy

Nowoczesne autobusy są klimatyzowane, niskopodłogowe, zawierają tablice informacji pasażerskiej i posiadają gniazdka USB do ładowania telefonów. Na komfortową jazdę mogą także liczyć kierowcy - po raz pierwszy w łódzkich autobusach pojawił się system wykrywania martwego pola.

Nowoczesne lusterka będą informowały kierowcę o innych pojazdach lub przeszkodach, które nie są widoczne w lusterkach.

Pojazdy będą też przyjazne dla środowiska. Dzięki napędowi "mild hybrid" produkowana przez autobusy energia trafi bezpośrednio do baterii, co pozwoli na zmniejszenie emisji spalin.

Aktualnie po mieście kursuje 5 takich pojazdów. W ciągu najbliższych miesięcy powinniśmy zobaczyć aż 29 autobusów hybrydowych.

Umowa na 10-letni najem pojazdów ma wartość ponad 113 milionów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE