Autobus dla potrzebujących kursuje po Łodzi

i

Autor: UMŁ

Autobus dla bezdomnych w Łodzi. Ile posiłków udało się wydać?

2022-01-18 13:40

Od 1 grudnia po łódzkich ulicach kursuje autobus dla potrzebujących. W środku bezdomni mogą się ogrzać, ale też zjeść ciepły posiłek czy sięgnąć po radę specjalistów.

Autobus dla potrzebujących na łódzkie ulice wyjeżdża codziennie po 21:00. Na trasie zatrzymuje się, m.in. przy schronisku na Nowych Sadach, Dw. Łódź Kaliska, pl. Barlickiego czy przy Starym Rynku.

W środku bezdomni będą mogli się ogrzać, zjeść ciepły posiłek, napić się ciepłej herbaty czy otrzymać odpowiednią odzież. W autobusie potrzebujący łodzianie uzyskają też niezbędną pomoc.

Dotychczas wydano prawie 6.400 posiłków, największym zainteresowaniem cieszy się natomiast przystanek zlokalizowany przy Dw. Łódź Kaliska.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi apeluje też o pomoc od łodzian. Ważne jest, by angażować się w zbiórki i oddawać niepotrzebną odzież do specjalnych punktów na mapie miasta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE