Areszt dla nożownika z Łodzi!

2020-08-09 16:17 EP
Areszt dla nożownika z Łodzi!
Autor: Ela Piotrowska

Sąd w Łodzi zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 24-latka, który podczas kłótni z 36-letnim, bliżej nieznanym mu mężczyzną, ugodził go kilkakrotnie nożem. Podejrzany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, za co grozi mu nawet kara dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło 6 sierpnia. Około godziny 5.30 do sklepu przy ul. Zgierskiej wszedł zakrwawiony mężczyzna, który poprosił o pomoc. Sprzedawca wezwał policję.
Ranny mężczyzna powiedział policjantom, że nie zna napastnika, ale wcześniej spożywał z nim alkohol. Policjanci zabezpieczyli na miejscu zdarzenia szereg śladów i rozpoczęli poszukiwania sprawcy, które zakończyły się jeszcze tego samego dnia. Nożownik został zatrzymany w mieszkaniu na Bałutach.

- Zaskoczony 24-latek nie stawiał oporu. Przyznał, że razem z ofiarą spożywali alkohol. Nad ranem doszło między nimi do kłótni, podczas, której 36-latek groził, że zrobi krzywdę jego krewnym. Słysząc te groźby, późniejszy napastnik tylko na chwilę poszedł do domu, aby po chwili wrócić z zabranym z mieszkania nożem i zadać nim kilka ciosów- mówi Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
24-latek nie był wcześniej karany. Łódzki Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.