Alert RCB dla Łodzi i województwa

i

Autor: Pixabay.com

Alert RCB dla Łodzi i woj. łódzkiego! Burze z gradem, ulewy i silny wiatr. Ostrzeżenie IMGW. Uważajcie! [8.07.]

2021-07-08 14:47

Alert RCB dla Łodzi i województwa łódzkiego. W czwartek po południu, mieszkańcy województwa łódzkiego otrzymali SMS z ostrzeżeniem przed burzami z gradem. Burza w Łodzi i w regionie przejść ma dzisiejszej nocy. Zobacz, jaka jest prognoza pogody na najbliższe godziny, sprawdź mapę burzową online, by być przygotowanym na zmiany pogody.

Alert RCB dla Łodzi i województwa łódzkiego 8.07.

W czwartek, 8 lipca, po południu, mieszkańcy województwa łódzkiego otrzymali alert RCB. Przed czym ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa?

"Uwaga! Dziś w nocy i jutro rano (8/9.07) burze, ulewny deszcz, silny wiatr i lokalnie grad. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Możliwe podtopienia"

Jak wygląda prognoza pogody na najbliższe godziny?

Zachodnia część województwa warmińsko-mazurskiego, północna i zachodnia część mazowieckiego, łódzkie, opolskie, śląskie i wschodnia część wielkopolskiego objęta jest ostrzeżeniami 2. stopnia przed burzami z gradem. Według IMGW, może tam spaść do 50 milimetrów wody, a porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 100 km/h.

- Wydano ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami z gradem i intensywnym deszczem z burzami - informuje na Twitterze IMGW. - Ostrzeżenia obowiązują do rana. Łączne sumy opadów mogą sięgać 100 mm. Porywy wiatru ponad 100 km/h.

Burza w Łodzi 8.07

W nocy z 8 na 9 lipca, burza ma przejść nad Łodzią:

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 50 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Największa intensywność zjawisk prognozowane jest na godziny wieczorne i nocne - czytamy w ostrzeżeniu meteorologicznym przesłanym przez łódzki magistrat.

Raport z Anteny 08.07